Discord Bot Nedir?

Grup mesajlaşma platformu Discord‘daki botlar, sunucunuzda otomatik olarak birçok yararlı görevi gerçekleştirebilen yararlı yapay zeka olarak bilinmektedir.Bu, yeni üyeleri karşılamayı sağlar, sorun çıkaranları yasaklamayı ve tartışmayı yönetmeyi içerir. Hatta bazı botlar sunucunuza müzik veya oyunlar ekler.Sunucunuza bir bot eklemek çok büyük çaba sarf etmenize gerek yoktur. Sadece önceden hazırlanmış botları indirir ve yaptıklarını ve söylediklerini özelleştirirsiniz. Discord botları, iletişim platformunun en kullanışlı özelliklerinden biridir. Pazarlamacıların ve işletme sahiplerinin sunucuda çok çeşitli otomatikleştirilmiş görevleri gerçekleştirmek için kullanabilecekleri yapay zeka uygulamalarıdır.

Discord’a Bir Bot Nasıl Eklenir?

Discord sunucunuza bot ekleyebilmek için kodlama bilmenize gerek yok. Ayrıca botları kendi ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Bunu bir örnek ile açıklayabiliriz. Discord’un en popüler ve en çok kullanılan botlarından olan MEE6 botunu sunucunuz için karşılama botu ve bir moderatör botu veya siz yayın yaparken sunucunuza bildirim gönderen bir bot olarak kullanabilirsiniz. Hatta bazı botlar ile sunucunuza müzik veya oyun ekleyebilirsiniz.

Nasıl indirileceği ve kullanılacağı şu şekildedir:

  1. MEE6’yı indirmek için MEE6’nın sayfasını ziyaret edin.
  2. “Discord’a Ekle” yazan düğmeye tıklayın.
  3. Hesabınızı doğrulamak için Discord giriş bilgilerinizi girin. Bir açılır pencerede hesabınızı kullanmak için izin isterse “Yetkilendir” düğmesine tıklayın.
  4. Sunucu adınızın yanındaki “MEE6’yı Kur” seçeneğine tıklayın.
  5. Açılır pencerede sunucunuzu seçin ve “Devam et” tıklayın.
  6. Bu bota vereceğiniz izinleri seçin veya seçimi kaldırın.
  7. Aşağı kaydırın ve “Yetkilendir” butonuna tıklayın.

Artık sunucunuza MEE6 botunu eklemiş bulunuyorsunuz.

Discord için çok farklı müzik botları mevcut olduğundan sunucunuza hangi müzik botunun ekleneceğini bilmek zor olabilir. Ancak en iyi Discord müzik botunu merak ediyorsanız size en çok kullanılan 5 müzik botunun Groovy, Octave, Hydra, Chip ve MEE6 olduğunu söyleyebiliriz. Bu botları internet üzerinden arattığınızda müzik botunu kolaylıkla sunucunuza anlattığımız gibi ekleyebilirsiniz. Çünkü Discord botlarının eklenme yolları hemen hemen birbirine benzemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.