Discord Nitro Nedir?

Discord uygulaması tamamen ücretsiz kullanabiliyor olsa da uygulanın ayarıca isteğe bağlı bir ücretli abonelik sistemi bulunmaktadır. Bu aboneliğin adı da discord nitro’dur. Aylık 10 dolar vererek abonelik sistemine üye olabileceğiniz discord nitro, hali hazırda ücretsiz olarak kullandığınız discord’a nazaran daha fazla özelliğe erişebilmenize olanak sağlamaktadır.

Discord nitro abonesi olursanız, sunucularınıza daha büyük dosyalar yükleme olanağı kazanırsınız. Bununla birlikte discord’da yayın açmanıza olanak sağlayan go live özelliğini kullanarak 4k’ya kadar yayın yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Nitro üyeleri, profillerini daha çeşitli şekilde özelleştirebilmektedirler. Ve kendi belirledikleri bir discord tag’ine sahip olma olanağı elde etmektedirler. Bunun yanı sıra kendi yaptıkları emojileri de sunuculara ekleyip kullanabilmektedirler.

Discord’u sadece oyun sırasında arkadaşlarınızla sesli sohbet etmek veya grup tartışmalarına katılmak için kullanırsanız, Nitro’nun güç özelliklerine ihtiyacınız yoktur.

Ancak, Discord’u günlük olarak kullanıyorsanız ve bu onlarca sunucunun bir parçasıysa, Nitro’nun küresel emoji sisteminden, Go Go akışını iyileştirmekten ve dosya boyutu sınırını arttırmaktan çok faydalanabilirsiniz. Bir sunucuyu artırma planınız yoksa Nitro Klasik de alabilirsiniz. Eğer bir sunucu sahibi  ya da topluluk lideri iseniz, Nitro kesinlikle buna değer.

Discord nitro fiyatı?

Paketler ikiye ayrılmakta, ilk ve ucuz grup Nitro Klasik (5 Dolar Aylık), Nitro (10 Dolar Aylık) olacak şekilde gruplanmakta. Aynı zamanda iki paket de hediye edilebilmekte ve yıllık olarak alındığında daha avantajlı fiyatlarla sunulmakta.

Klasik sürümde çeşitli zayıflatmalar olsa dahi en hissedilir olanı Server Boost takviyesi vermiyor olması diyebiliriz.

Fiyatlardan bahsetmek gerekirse:

-Nitro Klasik: Aylık olarak 5 dolara alınabilen paket, yıllık olarak 50 dolara sunulmakta.

-Nitro: Aylık olarak 10 dolar ödemesi olan paket, yıllık planlamayla %16 kazançlı bir şekilde 100 dolara sunuluyor.

Henüz şirket kanadından Türkiye’ye özel yerel fiyatlar sunulmadı. Ancak yerli tedarikçiler uygun fiyatlarla satış gerçekleştirebiliyorlar. Umarız içeriğimiz Discord Nitro nedir sorunuzu yanıtlayabilmiştir. İyi eğlenceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.