Discord’da Ekran Paylaşımı İçin Grup Aramaları Nasıl Yapılır?

Discord, sunuculara ek olarak, arkadaşlarla özel olarak iletişim kurmak için doğrudan mesajları (DM) ve küçük arkadaş gruplarıyla iletişim kurmak için grup doğrudan mesajlarını desteklemektedir. Bunlar sunuculardan ayrı olarak bulunmakta, bu nedenle sizin ve arkadaşlarınızın bu özelliği kullanmanız için aynı sunucunun üyesi olmanız gerekmemektedir.

Arkadaşlarınızla özel sesli sohbet, görüntülü sohbet ve ekran paylaşımı için bir grup DM oluşturmak için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

  1. Discord’u açın.
  2. Sol üst köşedeki Home – Ana Sayfa simgesini seçin.
  3. Friends – Arkadaşlar‘ı seçin.
  4. Uygulamanın sağ üst köşesindeki New Group DM – Yeni Grup DMsimgesini seçin.
  5. Davet etmek istediğiniz arkadaşları seçin, ardından Create Group DM – DM Grubu Oluştur‘u seçin.
  6. Sesli arama başlatmak için telefon simgesini seçin. Veya bir video görüşmesi başlatmak için video kamera simgesini seçin.
  7. Aramayı bitirdiğinizde bitirmek için Leave Call – Aramadan Ayrıl‘ı seçin.

Bir Discord grup DM’sine aynı anda en fazla on kişi katılabilmektedir, bu nedenle bu, küçük grupların ayrı bir sunucu oluşturmadan iletişim kurması için iyi bir yol gibi gözükmektedir. Bir aramada ondan fazla kişinin aynı anda olmasını istiyorsanız, Discord sunucusunda bir ses kanalı oluşturabilir ve o sunucuyu kullanabilirsiniz.

Discord’da kişi nasıl engellenir?

Birileriyle aynı sunucuda bulunuyor olmanız o kişiyi duymak veya görmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Sosyal medyada görmek istemediğiniz bir kişiyi engelleyebildiğiniz gibi, Discord’da da duymak istemediğiniz kişiyi susturabiliyor veya görmek istemediğiniz kişiyi direkt olarak engelleyebiliyorsunuz.

Eğer sunucuyu siz kurduysanız veya kurucu tarafından yetkilendirildiyseniz, olayı bir tık daha ileri taşıyarak o kişiyi tamamen susturabilir, sunucudan atabilir veya süresiz bir şekilde engelleyebilirsiniz. Bu şekilde yalnızca sizinle değil, o sunucudaki kimseyle sunucu içerisinde bir daha iletişime geçmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.