Facebook Profili Sayfaya Nasıl Dönüştürülür?

Facebook Profili Sayfaya Nasıl Dönüştürülür?

Facebook üyelerinin bir bölümü ticareti hamleler uygulamak istediği için Profillerini sayfaya dönüştürmek isteyebiliyor. Takipçilerini, sayfa beğenisi olarak göstermek isteyen Facebook kullanıcıları, kurumsal bir Ön yüz veya satış yapmak için dev bir topluluk kurabilmek adına bir kaç adımı doğru şekilde uygulayarak kolaylıkla Facebook profilini sayfaya dönüştürebilmekte.

Ülkemizde uzun yıllardır halen zirvede kalan ve onlarca uygulama gün yüzüne çıksa dair yerini kaptırmayan Facebook’da insanlar kişisel hesaplarının, arkadaşlar ve takipçilerini bir sayfa üzerine yansıtabiliyorlar. Facebook’un kullanıcılarına sunduğu İleri düzey fonksiyonları bir kenara bırakıp, kolayca dev bir sayfa oluşturma hakkını nasıl ve ne koşullar sonucu sağlıyor gelin hep birlikte gözlemleyelim.

Facebook Profili Sayfaya Nasıl Dönüştürülür?
Facebook Profili Sayfaya Nasıl Dönüştürülür?

Çok yönlü Facebook’un birbirinden yararlı faaliyeti bulunmakta. Bu deneyimlerin tamamı insanların projelerini hayata geçirmek ve daha yararlı bir topluluk oluşturmak adına olduğunu biliyoruz. Bunlardan birisi de Facebook Profilini sayfaya dönüştürmek. Haznenizde bulunan Facebook profillerini, iş ve projeler için büyük bir topluluğa dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Facebook profili sayfaya dönüştürme işlemi takipçilerinizi alıyor ve yepyeni kurulmuş bir sayfaya yansıtarak: Hedef topluluğa beğeni olarak getiriyor. Oldukça keyifli ve tatmin edici bir iş olan Facebook dönüştür işlevi aynı zamanda önemli bir kararında habercisi.

Çünkü sayfaya dönüştürülen profiller tek sefere mahsus biçimde yapılabilir. Yeniden sayfanızdaki beğenileri profil takipçilerine çevirme gibi bir durum söz konusu değildir.

Dikkat edilmesi gereken aşama.

İşlemler zahmetsiz ve kolay adımlarla yapılabiliyor lakin önemli olan eksiksiz ve doğru adımları atmak.

Facebook Hesabını Sayfaya Çevirme

İşlemlerin en başında bilmeniz gereken ayrıntılar yer alıyor. Bunları sırasıyla dizecek olursak;

  • Sayfaya çevirme işlemi sonucunda artık facebook profiliniz olmayacak.
  • Hesabınızı takip eden ve arkadaş listesinde yer alan tüm diğer facebook kullanıcıları, artık kalıcı olarak sayfanıza geçiş yapmış olacak.
  • Takipçileriniz ve arkadaş listeniz toplanılarak çıkan sonuç facebook dönüştürme işlemi sonucunda sayfa beğeni olarak yerine getirilecek.
  • Mevcut kişisel profilde yer alan durum ve resimler, sayfaya geçişinde göz ardı edilmeyecek. İlk adımda Sadece profil resminiz ve kapak fotoğrafınız dönüştürülen sayfanın yeni profili ve kapak fotoğrafı olacak.
  • İşlem ekranında dilerseniz profilinizde yer alan fotoğrafları da yeni sayfanıza taşıyabilirsiniz.
  • Sayfaya dönüştürme işlemi sonucunda geri adım hakkınız olmayacak.
  • Artık kişisel profiliniz kalkmış, hesaptaki yer alan tüm takipçiler ve arkadaşlar çevirdiğiniz facebook sayfanızda olacaktır.
  • Sayfanıza erişmek içinse kişisel profilinize girerken yazdığınız kullanıcı adı, e-posta ve şifre bilgileriyle mümkün olacaktır.

Facebook profilini sayfaya çevirmeden önce sayfa beğeninizin yüksek olması için Facebook Takipçi Satın Al sayfamız ilginizi çekebilir.

Facebook Hesabı Sayfaya Nasıl Çevirilir?

İlk adım olarak Kişisel profilinizle Facebook uygulama veya sitesi üzerinden hesabınıza erişin.

Hesabınıza güvenli erişim sağladıktan sonra Sayfa Oluşturma bağlantısına tıklayarak karşınıza çıkan iki farklı yoldan ilerlemelerinizi sürdüreecksiniz.

Bunlardan ilki ‘İşletme ve Marka’ ikincisi ise ‘Topluluk yada Tanınmış Kişi’ seçenekleridir.

Size uygun olan seçimi yaptıktan sonra Kullanmaya başla butonuna basmalı ve karşınıza çıkan sekmeden ‘Profilden Sayfaya Aktarım’ kutucuğunu seçmelisiniz.

Yeni oluşturacağınız sayfayı beğenmesini istediğiniz facebook arkadaşlarınızı, profilde yer alan fotoğrafları ve detayları da yeni oluşturulacak sayfaya taşınması için seçenekler doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Doğru ve eksiksiz ilerlemeniz ardından Facebook profiliniz 48 saat içerisinde artık yepyeni bir sayfaya taşınmış olacaktır.