Facebook Toplu Arkadaş Silme

Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Farklı ülkelerden insanların birbirine bağlandığı dünyadaki ilk platformdur. Facebook’un aylık 2,93 milyar aktif kullanıcısı var.

Giderek daha fazla yeni kullanıcı Facebook’a katılıyor. Facebook’ta hesap açan yeni kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Ve bu sorunlardan biri, Facebook’ta birden fazla arkadaşın nasıl arkadaşlıktan çıkarılacağıdır.

Siz de Facebook’tan arkadaş kaldırmak istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumaya çalışmalısınız çünkü size bu sorunun çözümünü anlatacağım. Ben de yeniyken bu sorunla karşılaştım.

Ama sonra bir çözüm buldum ve bugün bile onu geliştirmek için bu tekniği kullanıyorum. Ve bugün sizlerle deneyimlerimi paylaşacağım; bu sorunu nasıl çözdüğüm hakkında; bunu da yapabilirsiniz.

Facebook’ta Neden Arkadaşlıktan Çıkarız?

Facebook’ta birisini arkadaşlıktan çıkarmak için size ait birçok neden olabilir. Bu nedenle, Facebook arkadaşınızı neden arkadaşlıktan çıkarmak istediğinizi biliyorsunuz.

Neden arkadaşlarımı Facebook’tan çıkarmak istediğimi söylersem, bunun nedeni çoktur. Yine de bazı nedenler herkesin başına gelir ve tam da bu nedeni öğrenelim.

  • Birçok arkadaşın birden fazla Facebook ID’si var ve bize tüm ID’lerden arkadaşlık isteği gönderiyorlar ve biz de bilerek veya bilmeyerek kabul ediyoruz. Ve sonra, bu kişiler bu kimliklerde aktif olmadığı için onları arkadaşlıktan çıkarmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
  • Arkadaş listemizin limitinden dolayı bir sorun olabilir; bu yüzden Facebook’ta arkadaşlarımızı arkadaşlıktan çıkarıyoruz.
  • Facebook hesabınızın 5000 arkadaş sınırı vardır; Bu sınıra ulaşıldığında, başka hiç kimse size arkadaşlık isteği gönderemez. İşte bu yüzden tanımadıklarımızı arkadaşlıktan çıkarıyoruz.
  • Facebook’ta öyle bir arkadaş var ki her gönderiye etiketlemeye devam ediyor. Ve bu sorun nedeniyle, Facebook’ta bu tür arkadaşlarımızı da arkadaşlıktan çıkarıyoruz.

Tüm bunların dışında, başka birçok nedenden dolayı arkadaş oluyoruz.

Mobilde Facebook’ta Birden Fazla Arkadaş Nasıl Silinir?

Facebook’ta aynı anda birden fazla arkadaşınızı arkadaşlıktan çıkaramazsınız. Henüz Facebook’a böyle bir özellik gelmedi, bu yüzden olamaz.

Tek tek arkadaşlıktan çıkarmalısın; bunun dışında başka bir seçenek yoktur. Bunun bir bilgisayarda veya dizüstü bilgisayarda olabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.; birden fazla arkadaşınızı hiçbir yerde arkadaşlıktan çıkaramazsınız.

Peki Facebook’ta birden fazla arkadaşınızı arkadaşlıktan çıkaramaz mısınız? Evet, yapabilirsin ama Facebook’ta yapamazsın. Pek çok arkadaşınızı nasıl arkadaşlıktan çıkarabileceğinizi bize bildirin.

Android Kullanarak Facebook’ta Birden Fazla Arkadaşınızla Arkadaşlıktan Nasıl Çıkılır

1: Öncelikle Google Play Store’a gidin ve “MonokaiToolkit” uygulamasını yükleyin.

2: Kurulumdan sonra açın ve ardından dili seçin. Ardından izin verin.

3: Şimdi “Facebook ile Giriş Yap”ı tıklayın. Ardından izin verin.

4: Bundan sonra, Facebook’ta oturum açın. Ardından aşağıdaki ayarın sol tarafında bulunan araca tıklıyorsunuz.

5: Şimdi “Arkadaş Listenizi Temizleyin”e tıklayın. Ardından “Tüm Arkadaşları Kaldır”ı tıklayın. Ardından “Taramayı Başlat”ı tıklayın.

6: Şimdi onları arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz kadar arkadaşınızı işaretleyin. Ardından “Arkadaş Sil” ve Tamam’a tıklayın.

7: Birkaç saniye sonra tekrar Tamam’a tıklayın. Ve şimdi arkadaşın arkadaşlıktan çıktı.

Arkadaşlıktan çıktıktan sonra bu uygulamayı kaldırırsınız. Hesabınız Facebook tarafından herhangi bir sorunla karşılaşmamalıdır.

Facebook’ta Birisiyle Arkadaşlıktan Nasıl Çıkılır?

Adım 1: Öncelikle Facebook kimliğinizle giriş yapın.

Adım 2: Sağ üst taraftaki “Üç Çizgi” üzerine dokunun.

3. Adım: “Arkadaşlar”a dokunun.

Adım 4: “Arkadaşlarınız” üzerine dokunun.

Adım 5: Tüm arkadaşlarınızın listesi önünüzde gösterilecektir. Onlardan dilediğinizi arkadaşlıktan çıkarabilirsiniz. Arkadaşınızın adının yanında “üç nokta” görünecektir; üzerlerine dokunmanız gerekir.

Adım 6: “Arkadaşlıktan Çıkar” seçeneğine dokunun.

Adım 7: “Onayla”ya dokunun.

Facebook Android’de birden çok arkadaşımı nasıl arkadaşlıktan çıkarırım?

Onaylamayı tıkladıktan sonra, arkadaşınız artık Facebook hesabınızdan arkadaşlıktan çıkar.

Adım 1: Dizüstü ve Masaüstü bilgisayarınızda Facebook’a giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan Arkadaşlar seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Adım 2: “Tüm Arkadaşlar”a tıklayın.

3. Adım: Arkadaş listesi önünüzde gösterilecektir. Şimdi arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz arkadaşınızın yanındaki üç noktaya tıklayın.

Adım 4: Arkadaşlıktan Çıkar’a tıklayın.

Adım 5: Onayla düğmesine tıklayın.

Artık arkadaşınız hesabınızdan arkadaşlıktan çıkarılmıştır.

Facebook Arkadaşlarıyla Arkadaşlık Nasıl Kaldırılır SSS

Facebook’ta Biriyle Arkadaşlıktan Çıkarsam Bilecekler mi?

Facebook’ta birisiyle arkadaşlıktan çıkarsanız, o bunu bilmeyecektir çünkü Facebook arkadaşlıktan çıkarılma bildirimi göndermez. Manuel olarak kontrol etmezse, onu arkadaşlıktan çıkardığınızı bilmeyecektir.

Facebook’ta Arkadaşlıktan Çıkardığınızda Ne Olur?

Arkadaşlıktan çıkardığınız hiçbir gönderiyi görmeyecek ve onlarla hiçbir şey paylaşamayacaksınız. Arkadaşınız da gönderinizi göremeyecek ve sizinle hiçbir şey paylaşamayacak.

Arkadaşlığını Bıraktığın Birine Hala Mesaj Gönderebilir misin?

Evet, mesajı gönderebilirsiniz.

Çözüm

Bu yazıda Facebook’ta Birden Çok Arkadaşı Arkadaşlıktan Çıkarma hakkında bilgiler paylaştım. Birden fazla arkadaşınız arkadaşlıktan çıkarılamasa da, tek tek onları arkadaşlıktan çıkarmanız yeterlidir.

İleride Facebook’tan böyle bir özellik gelebilir ama şimdi böyle bir özellik yok.

Arkadaşlıktan çıkma konusunda herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bana yorum yapın. Sorununuzu çözmeye çalışacağım.

Umarım bu makaleyi beğenmişsinizdir. Bu blog gönderisini arkadaşlarınızla paylaşmanız isteniyor.

Güzel bir gün geçirin ve her zaman mutlu olun.