Facebook'un Nostaljik Anılar Bölümü

Facebook’un Nostaljik Anılar Bölümü

Facebook kullanıcılarına eski yaptığı paylaşımları gösterebileceği, anılarını tazeleyebileceği ve Nostaljik anlar yaşatacağı ‘Anılar‘ bölümüyle tüm Facebook üyelerini derinden etkiliyor. Bir ay önce yaptığınız paylaşım, bir yıl önce attığınız resim ve hatta 10 yılı aşkın gönderilerinize bile Facebook Anılar sayesinde görebilir ve maziyi canlandırmanızda Facebook topluluğunun kurduğu nostaljik alana ziyaret edebilirsiniz.

Üstelik bu anılar sadece paylaşımlarla kısıtlı değil. En eski arkadaşlarınızı, gelen mesajları, gönderilen yorumları ve daha bir çok facebook etkileşim kaynağını Anılar sayesinde görmeniz mümkün. Sizlere özel video kolajı da sunan Facebook ekibi, maziyi en derinden gösterecek, sizlere tebessüm dolu anılar yaşatacak Anılar bölümüyle tüm zamanların arşivini karşınıza çıkarıyor.

Eğer sizde Facebook’un eski bir katılımcısıysanız Anı Arşivine göz atabilir ve hesabınızın en eski aktivitelerini gözlemleyebilirsiniz. Anılar sayfasına buradaki bağlantıdan göz atabilirsiniz, sizlere maziyi canlandıracak Anı bölmesi filtre kullanımını özgür kılar. Görmek istediğiniz ve görmek istemediğiniz paylaşım türlerini anılar sekmesinde inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Facebook Profili Sayfaya Nasıl Dönüştürülür

Facebook Anılar

Anılar Ana Sayfası

1 İnsanları Gizle

  • Arkadaşlarınızın sizi etiketlediği gönderiler
  • Arkadaş olma süreniz
  • Arkadaşlarınıza attığınız ilk mesajlar
  • Arkadaşlarınızın size gönderdiği ilk mesalar
  • Arkadaşlık davetiyeleri

Gibi bölümler burada yer alır. Anı arşivinde Arkadaş listenizin Facebook grubu davetiyelerini görmeniz mümkün olduğu gibi gizli tutmanız da mümkün. Anı arşivinde filtreleri kullanarak İnsanları Gizle butonuna bastığınızda tüm arşivinizde İnsanlar gizlenir ve sadece görmek istediğiniz paylaşımlar, tarihler ve gönderi türleri sergilenir.

2Tarihleri Gizle

  • Günlük süreçler
  • Aylık süreçler
  • Yıllık tarih filtrelemeler

Tarihleri hariç tutmak içinse prosedürlere bağlı olarak pusulanızı yıllar arasına bölebilir, isterseniz belirlediğiniz alanlardaki tarihleri ise gizli tutabilirsiniz. ‘Anılarında görmek istemediğin belirli bir tarih veya tarih aralığı varsa, belirt.’ kısmı görmek istemeyeceği tarih aralığını kısıtlamanıza olanak tanır. Facebook takipçi ve arkadaşlarınızın gönderi alanlarını tarihler arasında seçim yapabilir, bağlı kişilerin gönderi türlerini anı geçmişinde gizli kılabilirsiniz.

Sizde bu bilgilendirici yazımızdan sonra hemen Facebook üyeliğinize giriş yapabilir ve anılar sekmesine göz atarak geçmişe göz atabilirsiniz. Umarım güzel anıları canlandırmanız da bu içerik yardımcınız olur!