Twitch Prime Nedir?

Twitch, son zamanların en ses getiren sosyal medya sitesi oldu. Burada yayıncılar yayın açıp takipçileriyle beraber oyunlar oynayarak, videolar izleyerek, sohbetler ederek para kazanıyorlar.  Bu yayın sitesinin bu kadar sevilmesi sonucunda ise site kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için bazı abonelikleri aktif hale getirdi.

Onlardan biri ise, Twitch Prime aboneliğidir. Bu abonelik seçeneği ile sınırsız rozet hakkına ve birçok hediyeye sahip oluyorsunuz. Ayrıca bu aboneliği satın alırsanız her ay yeni çıkan farklı bir oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Oyunları oynarken oyun içinde gerekli olacak oyun malzemeleri ya da ücretli oyunlarda büyük bir indirim kazanabilirsiniz.

Prime aboneliğinin sunduğu bir diğer hizmet ise her ay takip ettiğiniz bir yayıncıya hiç ücret vermeden abone olabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz yayıncılara da destek olabilirsiniz. Prime özelliğini kullanarak reklamsız yayınlar izleyebilmeniz de oldukça güzel bir hizmettir. Eğer Twitch Prime abone olmak isterseniz bunu Twitch resmi sitesinden yapabilirsiniz.

Twitch Prime Ücreti Ne Kadar?

Twitch Prime aboneliği bu kadar güzel ve kullanışlı özellikler sunuyorken her kullanıcının aklına ise ilk önce fiyatı ne kadar? sorusu geliyordur. Twitch Prime aboneliği sunduğu hizmete rağmen oldukça uygun fiyatadır. Dilerseniz aylık dilerseniz yıllık olarak satın alabileceğiniz bu aboneliğin aylık 2021 yılında 11 dolar olarak belirlenmiştir. Ayrıca Prime aboneliğini deneyimlemek isterseniz 7 gün boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Twitch Prime Abonelik İptali

Twitch Prime aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapıp ekranda yukarıda bulunan “hesap ve ayarlar” butonuna tıklayın. Açılan sayfada üstte yer alan menüden “kanalları” seçin ve iptalini gerçekleştirmek istediğiniz aboneliğinizi seçip “kanalı iptal et” butonuna tıklayıp işlemlerinizi onaylayınca iptal edilecektir.