Fake Hesap Nasıl Olmalı?

18 Yaşından Küçükler İnstagram Kullanabilir mi?

Son zamanların en çok merak edilen sorularından birisi 18 yaşını doldurmayan bireyler instagram kullanabilir mi? veya 18 yaşından küçük kişiler instagram’da hesap açabilirler mi? tüm bu konuları ele alıyor ve takipbonus.com bilgi adresinde instagram’ı kullanabilmek için gereksinimleri araştırıp sunuma hazırlıyoruz.

18 Yaşından Küçükler İnstagram Kullanabilir mi?

İlk olarak instagram neredeyse tüm dünyaca bilinmiş ve benimsenmiş bir platformdur. Günlük rutin paylaşımlar, hikayeler ve daha fazlası: Instagram’a olan talebi günden güne artırmaktadır. Durum buyken insanlar instagram’ı kullanabilmek için yaş problemi olup olmadığını araştırma içerisinde. Sizlere en şeffaf şekilde cevap verecek olursak 12 yaşından büyükler İnstagram’ı kullanabiliyorlar.

Yabancı ülkelerin internet ve bilişim ağında bu yaşın altında instagram kullanabilme yetkisine sahip olan ülkeler olsa da, Türkiye’de instagram hesabı oluşturmak için kişinin 12 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Aksi takdirde instagram’da bulunması etik ve yasal değildir.

İlk kurulduğu zamanlarda yalnızca 18 yaş üstü insanların erişebileceği instagram, günümüz sosyal medyasında 12 yaşa kadar bir çok kişinin kayıt olmasını özgürleştirmiştir. Eğer ki sizde instagram’a 18 yaşından küçükler kayıt olabilir mi sorusunun cevabını arıyorsanız: Evet olabilirler. 12 yaşını doldurmuş herkes instagram’ı kullanmakta özgürdür.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Çekiliş Yapın Ve Para Kazanın