Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Bugün Aktif Ne Anlama Gelir

Instagram kullanıcıları özellikle bugün aktif kelimesinin ne anlama geldiğini merak etmektedirler. Instagram uygulaması yaptığı güncellemeler ile son görünme özelliğini kullanıcılarına sunmuştur. Son görülme özelliği Instagram uygulamasında mesajlaştığınız, takip ettiğiniz kullanıcıların ya da sizin Instagram uygulamasında ne zaman aktif olduğunuzu gösteren bir özelliktir.

Bu özelliği Instagram kullanıcıları isterlerse kapatabilme imkânına sahiptirler. Instagram son görülme özelliği kapattığınız taktirde, kullanıcılara ne zaman çevrimiçi olduğunuzun bilgisi verilmeyecektir. Instagram son görülme özelliğini herkese açık olarak ayarladığınızda kullanıcılara örneğin, 2 saat önce aktifti, 1 gün önce aktifti veya şu an aktif gibi uygulamada aktif olduğunuz zaman bilgisi gösterilecektir.

Instagram Bugün Aktif Ne Anlama Gelir

Instagram Son Görülme Nasıl Belirlenir?

Instagram kullanıcılara özellikle şu soruların cevabını merak etmektedirler.

  • Instagram ana sayfada dolaşsam çevrimiçi olduğum bilgisi son görülme kısmında gösterilir mi?
  • Instagram uygulamasına giriş yapmadığım hâlde son görülme kısmında aktif olarak ve yakın zamanda Instagram’da olduğum neden gösteriliyor?

Yukarıdaki sorulara cevap verecek olursak, öncelikle Instagram ana sayfanızda dolaşsanız dahi dm kutunuzdaki en son mesajlaştığınız kullanıcılara ve takipçilerinize aktif olduğunuz bilgisi verilir. Peki, Instagram uygulamasına giriş yapmadığınız hâlde aktif olarak görünmenizin sebebi nedir? Bu sorunun cevabı ise Instagram uygulamasını açıp çıktığınızda, siz uygulamaya girmeseniz bile arka planda Instagram uygulaması çalışmaya devam eder. Bu sebepten kullanıcılara aktif veya yakın zamanda aktif olarak görünebilirsiniz. Arka plandaki Instagram uygulamasını kapatmanız bu sorunu çözecektir.

İlginizi çekebilir: Instagram Oops An Error Occured Hatası Nedir?

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızda son görülme özelliğini kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  • Öncelikle Instagram profil sayfanıza giriş yaparak, sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna tıklamalısınız.
  • Daha sonra ayarlar seçeneğine tıklayıp, gizlilik bölümünü seçerek ilerlemelisiniz.
  • Gizlilik bölümünden hareketler durumu seçeneğine tıklamalısınız.
  • Hareketler durumu seçeneğinden son görülme bilgisini kapatabilmeniz mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.