Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Eller Serbest Özelliği Nedir?

Instagram eller serbest özelliği nedir diye merak ediyor ve ayrıntıları öğrenmek istiyorsanız bu yazımızda sizler için açıklıyoruz. Peki, Instagram eller serbest özelliği nedir? Instagram eller serbest özelliği ile hikâye bölümünüzde parmağınızı basılı tutmak zorunda kalmadan, video çekebilmenize olanak sağlanır. Eller serbest butonuna tıkladığınızda video kaydetmeye başlayabilirsiniz.

Bu kısımda video kaydetmeye başlamadan önce ellerinizin serbest olduğu videolar çekebilmeniz için zamanlayıcı özelliği bulunmaktadır. Zamanlayıcı özelliğini eller serbest butonuna tıkladığınızda görebilirsiniz. Bu noktada siz butona bastığınızda zamanlayıcı çalışmaya başlayacak ve siz bu sürede  videoda hazır hâle gelebileceksiniz. Instagram eller serbest özelliğini kullanarak, eğlenceli ve takipçileriniz tarafından ilgi çekecek videolar oluşturabilirsiniz.

Instagram Eller Serbest Özelliği Nedir?

Instagram Eller Serbest Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram eller serbest özelliğini kullanmak istiyor ve uygulamada bunu nereden yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere yardımcı olmak için konunun detaylarını açıklayacağız. Öncelikle bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken adımlar mevcuttur. Bu adımlar;

  • İlk olarak kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak, hesabınıza erişim sağlamanız gerekmektedir.
  • Ardından Instagram ana sayfanız da sol üst kısmında bulunan, profil fotoğrafınızın olduğu kısma tıklamalısınız.
  • Bu kısma tıkladığınızda Instagram hikâye bölümünü açmış olacaksınız.
  • Instagram hikâye bölümüne erişim sağladığınızda sol tarafta bulunan menüde yer alan eller serbest özelliğini görebilirsiniz.
  • Bu özelliğe tıklamanız gerekir.
  • Ardından ellerinizin serbest bir şekilde olabileceği videolarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • Bu videoları oluşturduktan sonra paylaşabilmeniz mümkündür.

İlginizi çekebilir: Instagram’da Takibe Takip Ne Demektir?

Instagram Eller Serbest Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram eller serbest özelliği, Instagram hikâye bölümünüzde video kaydederken, ellerinize ihtiyaç duymadan videolar çekebilmenize olanak sağlamaktadır. Bu özelliği Instagram, kullanıcılarının daha eğlenceli ve yaratıcı videolar çekebilmesi için geliştirilmiştir. Özellikle içerik üreticileri tarafından sıkça kullanılan bu özellik, pek çok kaliteli videoların ortaya çıkmasını fayda sağlar. Bu özellikle oluşturduğunuz videolar sayesinde hesabınızda etkileşimlerinizi arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.