Instagram Fake Hesapları Şikayet Etme

Günümüzde yaşlı – genç demeden herkesin severek kullandığı uygulamalardan biri de Instagram’dır. Uygulama sadece fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Hal böyle olunca sizin veya tanıdığınız birinin fotoğraflarını kullanarak farklı bir isimle hesap açan kişiler de karşınıza çıkabilir. İşte böyle hesaplara fake veya sahte hesap denir.

Bu fake hesaplar ya bir siber dolandırıcılık işlemi için ya da bir fenomene kötü yorumlar yapılması için başka kişilerin açtığı hesaplardır. Bazı fake hesaplarda hiçbir fotoğraf bulunmaz çünkü bu kişiler kendi hesaplarından yapamadıkları yorumları veya atamadıkları mesajları atabilmek için böyle bir yola başvururlar. İşte bu tarz hesapları kapattırmanın bir yolu vardır.  Fake hesapları kapattırmak için ilk olarak hesabı şikayet etmeniz gerecektir. Belirli sayıda şikayet edilen hesap, incelenmeye alınacak ve sonucunda ise kapanacaktır.

İlginizi Çekebilir; Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Fake Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

  1. Bir fake hesap görürseniz, hesabın profiline girin.
  2. Profile girdiğinizde sağ üst kısımda alt alta bulunan üç nokta simgesi göreceksiniz.
  3. Bu simgeye dokunun ve “şikayet et” butonuna tıklayın.
  4. Butona tıkladığınızda açılan sekmede “hesabı şikayet et” butonuna tıklayın.
  5. Açılacak yeni sekmede ise “bir başkasını taklit ediyor” seçeneğine dokununca karşınıza kimi taklit ettiğiyle ilgili seçenekler çıkacaktır.
  6. Sizi taklit ediyorsa “beni” seçeneğini seçerek altta bulunan “şikayeti gönder” butonuna tıklayıp işlemleri tamamlamış olursunuz.
  7. Şikayetiniz sonrasında hesap üzerinde incelenme başlayacaktır.

Fake Hesaplar Kaç Şikâyetle Kapatılır?

Bu sorunun rakamsal bir cevabı bulunmamaktadır. Fakat ne kadar çok şikayet edilirse o kadar çok avantaj sağlanacaktır. Çünkü bu tarz şikayetlerin incelendiği sekmede sizin şikayet ettiğiniz hesabın şikayet sayısı fazla ise daha üst sıraya çıkacaktır ve yetkililerin de inceleme başlatması daha çabuk bir sürede oluşacaktır.

Önerilen İçerik; Instagram Beğeni Satın Al Türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.