Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Fotoğraf Kabini Özelliği Nedir?

Instagram uygulamasının en son güncellemeleri ile gelen fotoğraf kabini özelliği yani photo booth, kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu yazımızda konunun ayrıntıları hakkında bilgilendireceğiz. Instagram fotoğraf kabini özelliği kullanıcılar tarafından oldukça kullanılmaktadır. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak, komik kareler elde edebilmektedirler. Instagram’ın en yeni özelliği olan fotoğraf kabini özelliğini kullanarak, ard arda gerçekleşen 4 çekim  sayesinde, eğlenceli ve dikkat çekici fotoğraf kareleri oluşturabilirsiniz. Instagram story bölümünüzde bulunan bu özellik ile fotoğraflarınızı oluşturabilir ve bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Kabini Özelliği Nedir?

Instagram Fotoğraf Kabini Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram fotoğraf kabini özelliğini kullanmak istiyor ve nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.  Instagram fotoğraf kabini özelliğini kullanabilmek için uygulamanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Bu özelliği kullanabilmek için ilk olarak yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizi Instagram uygulamasından girerek hesabınıza giriş yapmanızdır.
  • Ardından hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ana sayfa bölümünün en üstünde bulunan “+” işaretine tıklamanız gerekir.
  • Bu işarete tıkladığınızda Instagram’da paylaşım yapabileceğiniz kamera bölümü karşınıza gelecektir.
  • Ardından kamera bölümünün alt kısmında bulunan seçeneklerden, hikâye kısmına gelmeniz gerekir.
  • Hikâye kısmına geçiş yaptığınızda sol tarafta bulunan menüyü görebilirsiniz.
  • Ardından bu menüdeki seçeneklerden, fotoğraf kabini özelliği seçeneğini seçmeniz gerekir.
  • Fotoğraf kabini özelliğini seçtiğiniz takdirde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram fotoğraf kabini özelliğini kullanabilmek için yukarıda bulunan adımları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar;

  1. Instagram Takipçi Satın Alma Sınırı Var Mıdır?
  2. Instagram Takipçi Satın Alınca Ne Olur?
  3. Instagram Bot Takipçi Yapınca Hesap Kapatılır Mı?

Instagram Hikâye Bölümünüzde Fotoğraf Kabini Özelliğinin Görülmeme Sorunu

Instagram hikâye bölümünüzde fotoğraf kabini özelliğini göremiyorsanız,  öncelikle Instagram uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer güncel olmadığını fark edersiniz, mobil cihazınızın mağazasından uygulamayı son sürümüne güncellemelisiniz. Bu çözüm yeterli olmadıysa, Instagram uygulamasını silip tekrardan cihazınıza yüklemenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.