Instagram Giriş Yapanın Sen Olduğunu Onayla Hatası Nedir?

Instagram’da sıkça görünen Giriş Yapanın Sen Olduğunu Onayla hatası hesabınızın başka bir konumdan giriş yapıldığını ve bu durumun tehlike yaratabileceğini belirten bir uyarıdır. Instagram hesabına her gün giriş yaptığın IP adresi haricinde farklı IP’den giriş gerçekleşirse hesabına erişmeye çalıştığında Giriş Yapanın Sen Olduğunu Onayla hatası karşımıza çıkar. Bu uyarı hesabının tehlikede olduğunu belirtir, durumun düzelmesi için parola ve kullanıcı bilgilerinin değiştirilmesi gereklidir.

Giriş Yapanın Sen Olduğunu Doğrula Sonrasında Instagram Hesabım Kapandı

Mevcut Instagram hesabınıza birden fazla IP ile giriş yapmaya çalışırsanız sizin de instagram hesabınız kapanabilir. Instagram’ı daha güvenli kullanmak için tek bir cihazdan hesabınıza giriş yapın ve kimseyle şifrenizi paylaşmayın. Parola güvenliğinin yanı sıra Instagram hesabınıza başka birisi giriş yaparsa artık hesap direkt olarak askıya alınıyor ve gerçek sahibi teyit edinceye dek hesaplar kapalı tutuluyor.

Birden Fazla IP’den Giriş Yapıldığı Nedeniyle Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram hesabınız birden fazla IP ile giriş yapıldığından dolayı kapandıysa, profiliniz incelemeye alınmış ve 30 gün içerisinde yanıt alacaksınız demektir. Instagram hesabınız kapandığı zaman mail adresinize detayları bulunan bir posta gönderilir. İletiye tıklayarak bilgi alabilir ve hesabınızın ne zaman açılacağını veyahut ne yapılınca aktif olacağını öğrenebilirsiniz.

Kapanan hesaplarınızı aktifleştirmek için detayları bu yazıdan okuyabilirsiniz: Instagram Kapanan Hesap Nasıl Açılır?