Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Gönderi Gizleme Nedir?

Instagram gönderi gizleme işlemi kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Peki, Instagram gönderi gizleme nedir? Instagram’da gönderilerinizi gizleyebilmeniz mümkündür. Instagram kullanıcıları gönderilerini gizledikten sonra neler olacağını merak ederler. Sizlere bu yazımızda gönderilerinizi gizlediğiniz zaman ne olacağını ve nasıl gizleneceğinin bilgilerini aktaracağız. Instagram gönderi gizleme işlemini her profil yapabilmektedir. Gizli hesap ya da herkese açık hesap olarak bir ayrım yoktur. Instagram kullanıcıları profillerinde paylaştıkları bir gönderiyi istedikleri zaman gizleyebilirler ve ardından geri yükleme işlemi de yapabilirler.

Instagram Gönderi Gizleme Nedir?

Instagram Gönderileri Nasıl Gizlenir?

Instagram gönderileri gizleme işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Gönderilerinizi gizlemek için yapmanız gereken birkaç adım vardır. Instagram kullanıcılarına paylaştıkları video ve fotoğrafları gizleme imkânı sunar. Instagram kullanıcıları profilinde gözükmesini istemedikleri fotoğraf ya da videoları silmek yerine bu yolu kullanarak profillerinde gizleyebilirler. Peki, Instagram gönderileri nasıl gizlenir? Detayları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Öncelikle gönderilerinize gizleme işlemini yapabilmek için kullanıcı adı ve şifreniz ile Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  • Ardından profil sayfanıza giriş yaparak, gizlemek istediğiniz gönderinizin olduğu kısma gelmelisiniz.
  • Daha sonra ilgili gönderinin sağ üst kısmında bulunan üç nokta simgesine tıklamanız gerekir.
  • Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza pek çok seçeneğin bulunduğu bir menü gelecektir.
  • Bu seçenekler arasından arşivle seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Tüm bu işlemleri yaptığınız takdirde gönderinizi profilinizde  gizleyebilmeniz mümkün olur.

İlginizi çekebilir: Instagram Hikâyelerinizi Kimler Görebilir?

Instagram Gönderileri Profilde Gizlendiğinde Ne Olur?

Instagram kullanıcıları gönderilerini profilde gizlediğinde ne olacağını merak ederler. Instagram gönderilerinizi profilinizde gizlediğinizde artık o gönderiler, profilinizde gözükmeyecektir. Daha sonra tekrardan o gönderiyi profilinizde görünür hâle getirmek istediğinizde, ilgili gönderinin beğeni sayısı ve görüntülenme sayısı aynı şekilde korunarak profilinizde gösterilecektir. Instagram gönderileri gizleme işlemi kolay olduğu gibi gönderilerinizi tekrar görünür hâle getirmede oldukça kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.