Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Gönderi URL’si Nedir? Nasıl Ulaşılır?

Instagram gönderi url’sini, sadece gönderilerini herkese açık olarak paylaşmış kullanıcılardan ulaşabilirsiniz. Instagram hesabı gizli olan bir kullanıcının hesabındaki herhangi bir fotoğraf ya da video url’sine ulaşamazsınız. Instagram uygulamasında gönderi url’si nasıl alınır?

Herhangi bir Instagram gönderisinin url’sini almak için, ilgili gönderin sağ üst köşesindeki “…” işaretine dokunmanız gerekmektedir. Ardından karşınıza çıkan seçeneklerden bağlantıyı kopyala demeniz gerekir. Bu işlem sonucunda Instagram uygulaması üzerinden gönderi url’sine ulaşmış olursunuz.

Instagram Gönderi URL’si Nedir? Nasıl Ulaşılır?

İnternet Üzerinden Instagram Gönderi Url’sine Nasıl Ulaşılır?

İnternet üzerinden herhangi bir Instagram gönderisinin url’sini bulabilmek mümkündür. Peki, internet üzerinden Instagram gönderi url’sine nasıl ulaşılır?

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle cihazınızdan tarayıcınızı açmanız gerekmektedir. Daha sonra Instagram gönderilerine ulaşmak için işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Tarayıcınızı Instagram.com/kullanıcı adı şeklinde Instagram gönderi url’sini almak istediğiniz gönderiye sahip olan kullanıcı adını yazmalısınız.

Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi hesabın herkese açık olarak ayarlanması gerekmektedir aksi halde gönderi url’sine ulaşamazsınız. Kullanıcı adı olan kısmı örnek verecek olursak, kullanıcı adı Instagram gezgini olan bir profile ulaşmak için Instagram.com/Instagramgezgini yazmanız, ilgili profile ulaşmanızı sağlayacaktır. Ardından url’sine ulaşmak istediğiniz gönderiye tıklayarak, tarayıcınızın arama bölümünde gönderinin url’sine ulaşabilirsiniz.

Instagram Gönderi URL Örneği;

https://www.instagram.com/p/ornekpost

Instagram Gönderi Url’si Ne İşe Yarar?

Instagram’da gönderi url’sini yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle alabilirsiniz. Peki, Instagram gönderi ne işe yaramaktadır?

Beğendiniz video ve fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Ayrıca gönderi url’sini kullanarak, ilgili gönderiyi bazı uygulamalar ya da internet siteleri aracılığıyla indirebilmeniz de mümkündür.

Daha sonra indirdiğiniz gönderileri, galerinizde kayıt edebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Instagram gönderi url’sine sahip olarak diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızda arkadaşlarınız ile paylaşmak istediğiniz Instagram gönderilerini yaptığınız paylaşımlara ekleyebilirsiniz.