Instagram Hashtag Oluşturma

Instagram, günümüzde en çok sevilen ve her yaştan kitleye hitap eden sosyal medyalardan biri haline gelmiştir. Şu anda aktif olarak 1 milyar aktif kullanıcıya sahip olan bu uygulama gün geçtikçe popülerlik kazanıyor. Uygulama popülerlik kazandıkça uygulamayı kullanan kullanıcılar arasında da bir popülerlik yarışı başlıyor.

Çünkü Instagram uygulamasında popüler olanlar bu sayede para kazanmaktadırlar. Özellikle takipçi sayısı yüksek olan bu hesaplarla, firmaların reklam iş birliği yapması nedeniyle her kullanıcı popüler olmak istiyor. Instagram’da popüler olmak için kazanılması gereken takipçiyi kısa sürede elde edebilmenin kısa bir yolu bulunmaktadır.

Bu yol ise hashtag oluşturma ve var olan hashtagleri kullanma yoludur. Hashtagler, kelime kelime oluşan ve gönderiyle alakalı anahtar kelimelerdir. Hashtag oluşturmak için “#” simgesine dokunup paylaşımınızla ilgili anahtar kelimeler yazabilirsiniz. İşte hashtag oluşturmak bu kadar basittir.

Hashtag Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyaların hepsinde gördüğümüz hashtagler “#” işareti kullanılarak yazılan kelimelerdir. Bu hashtagler paylaşımların daha çok kişi tarafından görülmesini sağlamaktadır. Örneğin Instagram’a ormanda çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı yükleyeceksiniz, bu fotoğrafı yüklerken açıklama kısmına #orman #gezi #doğa gibi etiketler koyarsanız bu etiketlere tıklanılınca sizin de fotoğraflarınız gözükecektir. Böylece bu tarz fotoğrafları seven kişilere ulaşmış olacaksınız ve kolayca takipçi kazanacaksınız. Takipçi kazanınca popülerliğiniz daha da artacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Güvenilir Takipçi Satın Al

Kaç Tane Hashtag Kullanılabilir?

Instagram’da hashtag sınırı bulunmamaktadır. Paylaşacağınız gönderiye dilediğiniz kadar hashtag koyabilirsiniz fakat bu güzel bir görünüm sağlamayacaktır. Bu nedenle her gönderinizin altına en popüler ve gönderiyle ilişkili hashtag koymanız hesabınızın yararına olacaktır. Bir gönderinin altına en fazla 3 – 4 hashtag kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Bu hashtag sayılarını 12 – 13’e çıkarınca gönderinin duruşu kötü gözükmeye başlıyor.