Instagram Hassas İçerik Ayarı Nasıl Yapılır?

Instagram hassas içerik ayarı, kullanıcılar tarafından tercihen yapılmaktadır. Instagram uygulaması hassas içerik ayarını sizin yapmanıza olanak sağlar. Peki, hassas içerik ayarı nasıl yapabilirsiniz?

İlk önce profilinizin ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektir. Bu kısımdan size gösterilecek olan video ve fotoğrafların arasından belirlediğiniz içeriklerin hassas içerik olup olmadığı ile ilgili bilgileri Instagram’a verebilirsiniz. Bunun sonucunda Instagram uygulaması belirlediğiniz içerikler doğrultusunda sizin sayfanızı ve keşfetinizi şekillendirmektedir.

Böylelikle toplu mekânlarda, evlerinizde Instagram’ı kullanırken daha rahat ve güvende hissedebilirsiniz. Instagram’da hassas içerik özelliğini aktifleştirmek için ayarlar kısmından hassas içerik seçeneğini bularak, bu seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Instagram Hassas İçerik Ayarı Nasıl Yapılır?

Instagram Hassas İçerik Özelliği Ne Demektir?

Birçok kullanıcıya sahip olan Instagram, farklı ve değişik birçok paylaşımın olmasına olanak sağlamaktadır. Ancak bu paylaşımlardan bazıları güvenlik ve hassasiyet sorunlarına sebep olmaktadır. Bu sorunları mümkün olduğunca çözebilmek ve daha rahat bir kullanım sunabilmek için Instagram, hassas içerik özelliğini geliştirmiştir.

Özellikle 18 yaş altı çocuklarda Instagram kullanımının yaygınlaşması, bu özelliğin önemini arttırmaktadır. Küçük yaşta olan çocukların ve hassas içeriklerden rahatsız olan bireylerin psikolojik sağlığını düşünen Instagram, bu özelliği piyasaya sürmüştür. Bu özellik sadece cinsel içerikli paylaşımları kapsamamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Pedofililer’i Yasaklıyor!

Şiddet ve uyuşturucu madde kullanımı kapsamına giren paylaşımların hassas içerik olarak belirtilmesi halinde hem anasayfanızda hem de keşfet bölümünüzde görülmesi engellenecektir. Bu özellik sayesinde Instagram’da gezinirken eskisinden daha rahat ve güvenilir hissedeceksiniz.

Hassas İçeriklere Önem Veren Instagram Neden Gerekli?

 Sosyal ortamlarda Instagram içerisinde gezinirken karşınıza çıkan uygunsuz paylaşımlarla zor durumda kalabilirsiniz. İçerikleri önem veren bir Instagram hesabında dolaşıyor olmanız, sizin böyle ortamlarda rahatsız olmanızı engelleyecektir. Böylelikle günlük yaşantınızın her yerinde ve her saatinde güvenle bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.