Instagram Hikayeleri İle Takipçi Kasma Nasıl Yapılır?

Instagram kurulduğu ilk yıldan itibaren sürekli olarak uygulama hacmini geliştirmiştir. Her uygulamanın en sevilen özelliğini kendi özellikleriyle harmanlayıp kullanan site, bu sayede oldukça kullanıcı kazanmaktadır. Çünkü Instagram’ı kullanarak diğer sitelerde yapabildiğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz.

Birkaç yıl önce yine bu mantıkla getirilen hikaye yani “story” özelliği de kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. İşte bunu fark eden site de her güncellemede hikaye özelliğini de bir üst noktaya taşımaya başladı. Artık öyle bir hal aldı ki Instagram’da takipçi kazanmanızı sağlayan en önemli etkenlerden biri de hikaye paylaşımlarınız oldu.

Instagram hikayelerini kullanarak takipçi arttırmak istiyorsanız, hikayenizin konusu ne olursa olsun renk uyumunun güzel olmasına dikkat edin. Örneğin, hikayenizde bir manzara fotoğrafı paylaşacaksanız bunu Instagram efektleri ile daha da güzelleştirin ve müzik ekleme özelliğini kullanarak gönderiye müzik ekleyip paylaşın. Bu şekilde daha güzel görünen hikayelerle takipçi kazanabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri ile Takipçi Kazanma Yöntemleri

Instagram hikayelerinizde efekt, müzik gibi özellikleri kullanmanın yanı sıra bir de akımları takip etmeniz gerekmektedir. Instagram’da o hafta hangi akımdan en çok bahsediliyorsa o akımı içeren bir hikaye paylaşımı yapın. Hikayelerinizde kullanacağız müzikleri de bu şekilde seçebilirsiniz. Yeni çıkan ve popüler olan müzikleri hikayenizin arka planında kullanarak daha fazla etkileşim alabilirsiniz.

Instagram Filtrelerini Kullanın!

Hikayelerinizdeki paylaşımlarda filtreler kullanarak takipçi kazanmanız da mümkündür. Örneğin, mayfair gibi en fazla etkileşim alan filtreleri kullanarak takipçi kazanabilirsiniz. Ayrıca hikayelerinizin daha fazla etkileşim alabilmesi için de hesabınızın gizli profilinizin olmaması gerekmektedir. Kısa bir süreliğine de olsa hesabınızı herkese açık olarak kullanırsanız takipçi kazanma süreciniz daha kolay geçebilir ve daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.