Instagram Hikayesine Birden Çok Video Nasıl Eklenir?

Instagram, yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar yüklemek için en popüler sosyal uygulamadır. Ünlüler, takipçileriyle iletişim halinde olmak için Instagram’ı daha çok kullanıyor.

Ancak Instagram’ı ilk kullanmaya başladığımızda, birden fazla videoyu tek bir Instagram hikayesine nasıl ekleyeceğimizi bilmiyoruz. Görmek istiyorsanız bu blogu sonuna kadar okumalısınız. Bugün bu soruna bir çözüm sunacağım.

Instagram Hikayesine Birden Çok Video Nasıl Eklenir?

Bir Instagram hikayesine birden çok video eklemek o kadar da zor değil; basit. Sadece bazı adımları izlemelisiniz; Bundan sonra Instagram hikayesine birçok video eklenecek. Öyleyse sürecin ne olduğunu öğrenelim.

Instagram Hikayesine Birden Fazla Video Nasıl Eklenir Android?

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın. Bundan sonra, sol üst kısımdaki “Hikayeniz” i tıklamanız gerekir.

Ardından önünüzde sağ taraftaki “Seç” düğmesine tıklamanız gereken galeri açılacaktır; bundan sonra videonuzu seçiyorsunuz, istediğiniz kadar videoyu bir hikayeye koyabilirsiniz.

Videoları seçtikten sonra sağ alt kısımda bulunan “İleri” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Bundan sonra karşınıza “Düzen” ve “Ayrı” olmak üzere iki seçenek çıkacaktır; bunlardan birine tıklamanız gerekiyor.

Alt kısımda tekrar İleri butonunu göreceksiniz; üzerine tıklamadan önce burada hikayenizi kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bir şeyler yazmak, efekt uygulamak, çıkartma yapıştırmak, çizmek gibi ve bu hikayeyi de kaydedebilirsiniz. Düzenledikten sonra, “İleri” yi tıklarsınız.

Ardından “Paylaş” düğmesini ve ardından “bitti” düğmesini tıklayın. Ve şimdi, videolarınızın çoğu bir Instagram hikayesine eklendi . Bunu kontrol etmek için, “Hikayeniz”e tıklayın ve hikayenizi göreceksiniz.

Instagram Hikayesi IPhone’a Birden Fazla Video Nasıl Eklenir?

İPhone ayrıca Android için olduğu gibi aynı işleme sahiptir. Yine de bu kadar çok videoyu Instagram’ın hikayesine nasıl ekleyeceğiniz hakkında biraz bilgi verelim.

Instagram’ı açtıktan sonra sağ tarafta bulunan “artı” simgesine tıklayın ve “Hikaye” seçeneğine tıklayın. Ardından “Seç”e tıklayarak videonuzu seçersiniz. Sonra “İleri”ye tıklayın, ardından “Düzen”e ve “Ayrı”ya tıklayın.

Bundan sonra hikayenizi düzenleyebilir veya tekrar “İleri”ye tıklayabilirsiniz. “Paylaş”ı ve ardından “Bitti”yi tıklayın.

Instagram’ı açtıktan sonra artı simgesine tıklayın, ardından hikayeye tıklayın ve ardından seç düğmesine tıklayın. Bundan sonra videoları seçin, ardından ileri ve ardından ayrı’ya tıklayın ve ardından ileri’ye tıklayın. Şimdi paylaş’a tıklayın ve ardından tamam düğmesine tıklayın.

Instagram Hikayesinde Müzikli Birden Fazla Video Nasıl Yayınlanır?

Birden fazla videoda müzikli bir Instagram hikayesi yayınlamak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Ancak bunun için herhangi bir uygulamadan videolara ayrı ayrı müzik koymanız gerekiyor.

Instagram Story’e müzik ekleme özelliği yoktur. Videolarınıza müzik ekleyebileceğiniz birçok uygulama bulacaksınız. Daha sonra Instagram’a gidin, videoları tek tek seçin ve ardından hikayeyi paylaşın.

Instagram Hikayesine Video Ve Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Artıya ve ardından hikayeye tıklamanız gerekiyor. Ardından seç seçeneğine tıklıyorsunuz. Şimdi tercihinize göre videoyu ve fotoğrafı seçin.

Bundan sonra, İleri düğmesine tıklayın. Şimdi Ayrı’ya tıklayın ve tekrar İleri’ye tıklayın. Şimdi paylaş’a tıklayın; bundan sonra, bitti’ye tıklamak hikayenizi yayınlayacaktır.

Instagram hikayesinde birden fazla fotoğrafı bir hikayeye nasıl koyarsınız?

  1. Öncelikle Instagram’a giriş yapıyorsunuz ardından sol üstteki artıya tıklıyorsunuz.
  2. Ardından Hikaye düğmesine tıklayın ve şimdi Seç düğmesine tıklayın.
  3. Seçmek istediğiniz fotoğrafa bir kez tıklayın. Bundan sonra, İleri’ye tıklayın.
  4. Şimdi 2 seçenek gösterilecek; “Düzen”i tıklayın.
  5. Bundan sonra, “>” işaretine tıklayın.
  6. Şimdi paylaş’a tıklayın, ardından “bitti”ye tıklayın.

Instagram Hikayesine Neden Birden Fazla Video Ekleyemiyorum?

Instagram hikayenize birden fazla video ekleyebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, Instagram uygulamasını güncellememişsiniz demektir. İlk önce Instagram uygulamasını güncellersiniz, ardından hikayeye birden fazla video ekleyebilirsiniz.

Uygulamanız güncel ise teknik bir sorun olabilir. Bunun için önce Instagram’ı kaldırmanız ve ardından yeniden yüklemeniz gerekir.

Hala düzelmediyse instagram ayarlarından yardım seçeneğinden bildirebilirsiniz. Instagram’daki kişiler sorununuzu mutlaka çözecektir ancak bunun için birkaç gün beklemeniz gerekecek.

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir hakkında sık sorulan sorular

Neden bir instagram hikayesine birden fazla fotoğraf ekleyemiyorum?

Instagram hikayenize birden fazla fotoğraf ekleyemediğinizi düşünüyorsanız teknik bir sorun yaşıyor olabilirsiniz veya eski bir uygulama kullanıyorsunuz demektir. Bunun dışında izin almamış da olabilirsiniz. Öyleyse git ve her şeye izin ver.

Instagram’da 3 videoyu bir ekrana nasıl koyarsınız?

Instagram’da böyle bir özellik olmadığı için tek ekrana 3 video koyamazsınız. Ama bu yapamayacağınız anlamına gelmez. Kesinlikle yapabilirsiniz, ancak Instagram’ı yönlendirmek mümkün olmayacaktır.

Yani bunun için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekiyor. Video düzenleme olan herhangi bir uygulamaya giderseniz, tek ekranda 3 video yapın ve bunları Instagram’a yükleyin. Bunun dışında başka bir yol yoktur.

Instagram hikayesinde birden fazla video yayınlayabilir misiniz?

Ayrı bir Instagram hikayesi yayınlamak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ama eğer bölerek hikaye koymak istiyorsanız o zaman Instagram’da bu konuda bir seçenek sunulmadığı için olamaz ama bu özellik ilerleyen zamanlarda Instagram’a da gelebilir.

Ama şimdilik değilse, videoyu bölüp bir Instagram hikayesinde yayınlayamayacak mısınız? Bunun için de bir seçenek var; bunu yapmak için herhangi bir video düzenleme uygulamasını kullanmanız gerekecek. Bölünmüş videoyu bir video düzenleme uygulamasıyla düzenleyin ve bir Instagram hikayesinde yayınlayın.

Son sözler

Umarım bu gönderiyi beğenirsiniz çünkü Bir Instagram Hikayesine Birden Fazla Video Nasıl Eklenir ile ilgili soruları yanıtlamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

Bu blog yazısında tam bilgi sahibi olabilmeniz ve başka bir blog yazısını okumanıza gerek kalmaması için eksiksiz bilgi verdim.

Bu makaleyi beğendiyseniz, arkadaşlarınızla ve sosyal medyada paylaşın ve bu web sitesini büyütmeme yardımcı olun. iyi günler.