Instagram Influencer Marketing Nedir?

Instagram influencer marketing, bir satış pazarlama stratejisidir. Yani Instagram uygulamasında fenomen olan hesaplarla iletişim kurarak satmış olduğunuz ürünlerden oluşan bir ürün paketi gönderiyorsunuz. Bu Influencer da ürünleri hikayesinde anlatıyor ve sizin reklamınızı yapıyor. Influencerların özellikle kendi takipçileri üzerindeki etkisi çok büyük olduğu için de onun önerdiği bir ürünü almak isteyen birçok takipçi bulunacaktır.

Sizler de bu takipçilere ürünlerinizden satarak daha fazla kazanç elde ediyorsunuz. Eğer Instagram üzerinde bir işletme hesabınız var ise ve daha çok kazanmak istiyorsanız, bir marka haline gelmek istiyorsanız sizler de Instagram Influencer Marketing stratejisini kullanmalısınız. Aynı anda birden fazla Influencera bunu yaptırarak daha da fazla bir etkileşim alabilirsiniz.

Instagram Influencer Marketing Nedir?

Instagram Influencer Marketing Ücretli Midir?

Influencer marketing de bir çeşit reklam sayıldığı için bu kişi sizden bir ücret isteyecektir. Bu ücretler influencerlara göre farklılık göstermektedir. Eğer takipçisi milyon sayıda olan bir fenomenden bunu isteyecek olursanız daha fazla bir miktar para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ödediğiniz paralardan daha fazlasını ise o ınfluencerın reklam yapması sayesinde tekrar kazanacaksınızdır. Ayrıca o ınfluencerin sizi tavsiye etmesi sebebiyle de onun takipçilerinin çoğunluğu sizi de takip edecektir.

Instagram Influencer Marketing Avantajları Nelerdir?

Bir işletme sahibiyseniz her zaman daha çok kazanmak isterseniz. İşte daha çok kazanmanızda %100 etkili olacak işlem de Influencer marketing işlemidir. Influencerin hikayesinde sizin hesabınızı etiketleyip paylaşmasının hemen ardından takipçi sayılarınız yükselecek ve bunun yanı sıra ürünlerinizi denemek isteyen yüzlerce, binlerce kişi olacaktır. Hem uygun fiyata reklamınızı yapmış olacaksınız hem de kısa bir sürede çok fazla satış yaparak ciddi miktarda paralar kazanacaksınız. Ayrıca ürünlerinizden memnun kalan takipçiler de sizin devamlı müşterileriniz olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram’da Ünlüler Nasıl Vergi Verir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.