Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Konu Etiketi Yasağından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Instagram’da konu etiketi yasağı yediğiniz zaman 15 gün boyunca etiketlerde görünmeniz mümkün değildir. Bu yasağı daha fazla almaya devam ettiğinizde ise süre uzayacaktır. Konu etiketinin yasağı bir aya kadar uzayabilmektedir. Peki, konu etiketi yasağından nasıl kurtulabilirsiniz? Sizler için konunun detaylarını yazımızda açıklıyoruz.

  • Paylaştığınız gönderiler ile alâkalı etiketler koymanız gerekir. Böylelikle paylaşımlarınıza göre ilgili etiketler kullanarak, yasak almanızı önleyebilirsiniz.
  • Instagram’da paylaşım yaptığınız zaman beğeni alabileceğiniz konu etiketlerini ilk yorum olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde konu etiketlerinden çıkma şansınız olurken yasak almanız da azalacaktır.
  • Bir başka yol ise Instagram şikayet platformudur. Şikayet platformu için hesabım kısmından ayarlara girmeli ve ardından yardım kısmına gelerek sorun bildir demelisiniz. Sorun bildir kısmından bir şey çalışmıyor sekmesini kullanmanız gerekir. Bu sekmeyi kullanarak yaşadığınız sorunu ilgililere bildirebilirsiniz. Birkaç gün içerisinde konu etiketi yasağının kalktığını göreceksiniz.
Instagram Konu Etiketi Yasağından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Instagram Konu Etiketi Yasağı Nedir?

Konu etiketi yasağı, Instagram uygulamasında karşılaşılan en sık sorunlardan biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu yasağı almış bir Instagram kullanıcısı gönderilerinde kullandığı etiketlerde görünmeyecektir. Yani gönderilerinizde kullanmış olduğunuz ne kadar etiketi varsa hiçbirinde gözükmezsiniz.

Bu durum ise gönderilerinizin erişimlerini ve beğenilerini düşüren bir durumdur. Instagram gönderilerinizin etiketlerde görülmeme durumu, paylaşımlarınızın keşfete düşmesini de engelleyen bir durumdur. Bu yasağı almamak için paylaşımlarınızda sürekli aynı etiketi ve paylaşımlarınızla alakasız olan etiketleri kullanmamalı ya da topluluk kurallarına aykırı bir etiket kullanmamanız gerekir.

İlginizi çekebilecek paketler: Gerçek ucuz instagram takipçi

Instagram Konu Etiketi Yasağı Aldığınızı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Instagram’da konu etiketi yasağı alıp almadığınızı anlamanın çok kolay bir yolu vardır. Bu noktada az kullanılan bir etiketi gönderilerinizde kullanmalısınız. Ardından o etikete tıkladığınızda, başlıca gönderiler ve en yeniler sekmesinde kendi gönderinizi görüntüleyemiyorsanız, konu etiketi aldığınız anlamına gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.