Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Hesabınızdaki gönderileri herkese açık olarak paylaşıyor ancak bu durumu artık değiştirmek istiyorsanız, hesabınızı sadece istediğiniz kişinin görebildiği şekilde gizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Hesabınızı gizleme özelliği sayesinde paylaştığınız gönderilerinizi ve videolarınızı sadece sizi takip eden kişiler görecektir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları tek tek izlemelisiniz.

  • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından hesap üzerindeki profil alanına geçiş yapmalısınız. Profil resminizin sağ üst köşesinde bulunan (…) sembolüne tıklayarak, karşınıza çıkan ekranın en alt bölümünde gizli hesap seçeneği yer almaktadır. Gizli hesap seçeneğini aktif hâle getirerek, hesabınızı sizi takip etmeyen kullanıcılara gizlemiş olursunuz. Hesap gizlilik özelliğini etkinleştirdiğinizde hesabınızı takip etmek isteyen kullanıcılar, sizden onay alacaktır. Size takip isteği gönderen kullanıcıları, kabul edip etmeme durumu size bağlıdır. Takip isteğini onayladığınız kişiler sizin fotoğraf ve videolarınızı görebileceklerdir.
Instagram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram  Profili Gizlemek Ne Demektir?

Instagram profilinizi gizlemek, takipçileriniz dışında hiç kimsenin sizin gönderilerinizi görmemesi anlamına gelmektedir. Kullanıcılar hesabınıza arama bölümünden bulduklarında hesabınıza girmeleri hâlinde, karşılarına paylaşımlarınızı görmeleri için takip et şeklinde bir uyarı gelecektir. Sizin hakkınızda bir şeyler öğrenmek ve gönderilerinizi görmek isteyen kişiler, size takip isteği göndereceklerdir. Bu takip isteğini kabul etmeniz durumunda kullanıcılar hikâyelerinizi ve gönderilerinizi görmüş olacaklardır.

Instagram uygulamasını ilk kullanıma açtığınızda, uygulama otomatik olarak gönderilerinizi herkese açık olarak ayarlayacaktır. Bu durumu ayarlar bölümünden değiştirebilirsiniz. Profiliniz herkese açık olduğu sürece sizi takip eden ya da etmeyen herkes paylaşımlarımızdan, hikâyelerinizden haberdar olacaktır.

İlginizi çekebilecek başlıklar;

Instagram Profili Gizlemek Ne Fayda Sağlayacaktır?

Instagram hesabınızı gizlemeniz, özel bir hesap oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Hesap gizleme özelliği, gönderilerinizi sadece sizin belirlediğiniz kişilerin görmesi gibi bir fırsat sunacaktır. Bu özellik sayesinde istemediğiniz kullanıcılar, Instagram hesabınızdaki gönderileri görmeyeceklerdir.