Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Reels Videosu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram reels videosu kullanıcılarına video kırpma, düzenleme ve birleştirme araçlarını kullanarak, hazırladıkları reels videoları tasarlama imkânı sunmaktadır. Instagram reels videolar 30 saniyelik videolardan oluşan bir özellik olarak karşınıza çıkmaktadır. Yenilikçi bir özellik olan reels video özelliği, kullanıcılara oldukça eğlenceli video oluşturma imkânı sunar ve Instagram’ın sunduğu reels video araçları ile kullanıcılara en iyi hizmeti vermektedir.

Kullanıcılar oluşturdukları reels videolarını profillerinde paylaşabilirler veya 24 saat süreyle hikâye bölümünde de yer almasını sağlayabilirler. Gizli olarak paylaştığınız reels videonuzu sadece sizi takip eden kullanıcılar görecektir. Takip etmediğiniz bir hesabın reels videosunu kullanmanız ve takipçiniz olmayan bir arkadaşınızla paylaşmanız mümkün değildir. Reels videonuzu herkese açık olarak paylaştığınızda, videonuz keşfet bölümünde yer alacak ve herkes tarafından izlenebilecektir.

Instagram Reels Videosu Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Instagram Reels Videosu Yüklerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Reels videonuzu sizi takip eden hedef kitleye hitap eden içerikler şeklinde hazırlayıp paylaşarak, daha fazla yeni takipçi kazanmanıza olanak sağlayabilirsiniz. Ancak sürekli aynı paylaşımlarda bulunmanız, takipçi kaybetmenize neden olabilir.
  • Hesabınızda özgün içerikler üreterek, reels videosu paylaşım planınızı oluşturmalısınız. Tıpkı rutin işlerinizi planladığınız gibi Instagram hesabınızda paylaşacağınız gönderileri de bu şekilde planlamanız, hedef kitlenizin dikkatini çekmenizi sağlayacaktır.
  • Reels videonuzu profilinizde yayınlayarak, öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Hesabınızda  daha az görülmesini ve dönemsel olarak dikkat çekmesini istediğiniz bir reels videonuz varsa, bu videoyu reels sekmesinde saklayabilirsiniz.

Instagram Reels’te Bulunan Özellikler

Instagram reels videolarıyla, ses, hız, zamanlama, geri sayım, efekt özellikleri ile oluşturma imkânına sahip olursunuz. Reels video birleştirme özelliği sayesinde hareketli fotoğraflar oluşturabilir ve hızlanma özelliği ile birleştirdiğiniz videoları kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz. Reels videolara fotoğraf ekleme özelliği kullanılmamaktadır. Ancak videonuza eklemek istediğiniz bir fotoğrafa gif ekleyerek videoya dönüştürebilir ve ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.