İnstagram Sarahah Nedir?

İnstagram Sarahah Nedir?

Son zamanlarda instagramı kullanan birçok kişinin biyografilerine baktığımızda, Sarahah uzantısını paylaştıklarını gördük. Uzantıyı burada görmesek de takip ettiğimiz kişilerin hikayelerinde sarahah sorularının cevaplarını görebiliyoruz. Bu durum, uygulamayı kullanmayan daha önce bahsedildi ve ne yapacağını bilmek isteyen kişilerin merakını uyandırıyor.

İnstagram sarahah nedir? Bu soruyu cevaplamak gerekli hale geldi. Arapça‘da dürüstlük anlamına gelen Sarahah adlı bir uygulamayı kullanan geliştirici, kişilerin anonim hale getirerek daha dürüst mesajlar göndermelerini sağlıyor. Bu özellik ile Sarahah, Avustralya, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde App Store listesinin başında yer almayı başardı.

İnstagram Sarahah Nedir?

İlginizi Çekebilir: İnstagram Türk Takipçi Satın Al

Sarahah kuruluş amacında gizlidir. Bu uygulamada, herhangi birinin profiline giriş yapabilir ve kimliğiniz olmadan soru sorabilirsiniz. Buradan, bu profilleri paylaşan kişilerin İnstagram takipçilerinin kendilerine soru sormasını istediklerini görebilirsiniz. Daha sonra bu soru ve cevapları hikaye bölümünde paylaştı. Bu tür bir uygulama gençler gibi gençler arasında popülerdir, bu nedenle hızlı popülerliğinin ana nedeni kimliği gizli tutarken soru sorma işlevine sahip olmasıdır.

İnstagram sarahah nedir? Uygulama sadece gizemli olduğu için değil, aynı zamanda son derece farklı ve ilginç sorunlarla karşılaştığı için de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak kimliğini bilen ve anlayamayan kişiler bazen kötü amaçlı kullanmaktadır. Uygunsuz, müstehcen veya tehdit edici gönderiler ve sorularla karşılaşacağınız için bunu yapmamanız şiddetle tavsiye edilir.

Birine bir şey söylemek istediğinizde, bazı durumlarda utangaç olabilirsiniz. Örneğin, gençseniz, birisine sizden başka bir hata söylemek zahmetli olabilir. Eleştirmenler, bunun sosyal medyada kimseyle iletişim kurmanıza gerek kalmadan sosyal medyada fikirlerinizi iletmenizi sağladığını söylüyor. Sarahah çok başarılı bir çalışma olsa da bu uygulama zorbalığı da teşvik ediyor.

Uygulamanın geliştiricisi, Sarahah’ı daha temiz bir sosyal ağ yapmaya çalıştığını belirtti. Tawfiq’e göre, tüm sosyal ağlar zorbalık sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumları önlemek için hala çaba sarf edilmektedir. Ayrıca yakın zamanda Sarahah’ın kullanıcı verilerini yedeklediğini öğrendim. Daha sonra bu olayların ardından uygulama geliştiricisi bir açıklama yayınladı ve bu yedeklemelerin silindiğini kullanıcılara duyurmuştur.