Instagram Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?
Instagram Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram sesli konuşma nasıl yapılır konumuzda Instagram topluluğunun kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklarından birisi olan Sesli görüşmenin ayrıntılarına değinecek ve Instagram’da Sesli Konuşma Nasıl Yapılır? sorusuna cevap bulacağız.

Instagram Sesli Arama

Instagram’da görüntülü arama seçenekleri mevcut fakat asıl amacımız sesli görüşme sağlamak. Peki ya nasıl yapılır sesli konuşma bağlantısı?

  • İlk olarak sesli aramak istediğimiz kişiyi görüntülü olarak çağrıya davet ediyoruz.
  • Henüz karşılıklı arama başlamamışken sol üstte yer alan 2. Seçenek (Kamera) butonuna tıklıyoruz ve görüntümüzü kaldırarak sesli arama boyutuna geçiş yapıyoruz.
  • Görüntümüzün kapandığından emin olduktan sonra arayacağımız kişinin de görüntüsünü kapatmasını rica ediyoruz.
  • Son olarak telefonu kulağımıza çevirip Instagram’ın sunduğu ayrıcalıkların tadını çıkarıyoruz!

İlginizi Çekebilir: İnstagram Takipçi Satın Al

Takipbonus.com

Instagram Sesli Mesaj Atma

Sesli mesaj göndermek istenilen hesabın ön sayfasına erişim sağlanır. Ardından mesaj butonuna tıklayarak özel görüşme ekranına girilir. Kolayca karşımıza çıkan mikrofon aracılığıyla sesimiz kaydedilir ve karşı tarafa gönderilir.

Sağ altta yer alan mikrofon tuşuna basılı tutularak kolayca sesli mesaj gönderilebilir. Ardından mikrofon tuşu bırakılır ve sesli mesaj otomatik olarak karşı tarafa iletilir.

Instagram Sesli Görüşme Nasıl Kaydedilir?

Instagram’da yaptığımız sesli görüşmeleri kaydetmek içinse ekran kaydı alan uygulamaları kullanabiliriz. Hem ekranın anbean kaydını tutar hem de ortam içindeki sesleri otomatikmen kaydeder.

Bunlardan bazıları;

  • Mobizen
  • Bandicam
  • Super Screen Recorder
  • DU Recorder

Android ve İos cihazlar için uyumlu uygulamalar ile görüşmelerinizi kolaylıkla kaydedebilir ve ardından kaydınızı dinleyebilir ve arkadaşlarınızla basitçe paylaşabilirsiniz.

Instagram Sesli Konuşma Ne Kadar İnternet Harcar?

Instagram’da görüntülü çağrı görüşmeleri Dakikada ortalama 36 MB veri harcar. 1 saatlik görüntülü görüşme 360 MB’a yakın internet harcaması yaparken görüntü kapalı olarak sadece sesli aramalarda ise rakam ortalama yarı yarıya azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir