Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Şüpheli Giriş Tespit Edildi Sorunu

Kullanıcı adı ve şifrenizi bilen bütün kullanıcılar Instagram hesabınıza, aynı anda farklı yerlerden giriş yapabilirler. Bu noktada Instagram uygulaması hesabınızın çalınması durumunda çözüm yolu geliştirmiş ve şüpheli giriş tespiti sistemini kullanıcılarına sunmuştur. Instagram uygulamasına daha önce kullanmadığınız bir cihazdan ya da farklı bir yerden erişim sağladığında hesabınız kitlenir ve giriş yapan kullanıcıdan bir doğrulama kodu istenir.

Bazı Instagram kullanıcıları uygulama içerisinde daha çok beğeni ve takipçi sayısına ulaşmak için, beğeni kasma ya da takipçi sayısını arttırma gibi hizmetleri üçüncü parti uygulamalarını kullanarak alabilirler. Bu uygulamalardan bazıları kullanıcılardan giriş bilgilerini isteyebilir. Yapılan bu işlem sonucunda farklı yerlerden ve cihazlardan hesaplara giriş yapılabilir ve şüpheli giriş tespit edildi hataları ile kullanıcılar karşılaşabilirler.  

Instagram Şüpheli Giriş Tespit Edildi Sorunu

Instagram Şüpheli Giriş Tespiti Çözümü

Instagram uygulamasında şüpheli giriş tespiti hatası alıyor ve bu hatanın çözümünü açıklıyoruz.

  • İlk olarak şüpheli giriş tespiti hatası almanızın sebebi üçüncü parti uygulamaları ise ilgili uygulamalara verdiğiniz izinleri kaldırmanız gerekir. Bu izinleri kaldırabilmek için Instagram uygulamasına girmeli ve kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Ardından profil sayfanıza giriş yaparak, ayarlar kısmına gelmelisiniz. Ayarlar kısmından izinli uygulamalar bölümüne gelerek, izin verdiğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz.
  • Instagram uygulamasında şüpheli giriş tespiti hatası aldığınızda, hesabın sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için kayıtlı olduğunuz, e-posta adresine ve telefon numaranıza bir kod gönderilecektir. Daha sonra bu kodu kullanarak şifrenizi değiştirmeniz mümkün olur.

Instagram Şüpheli Giriş Tespiti Hatası Şifre Değiştirilmeden Çözülebilir Mi?

Yukarıda vermiş olduğumuz çözüm yollarından herhangi birisi işinize yaramıyorsa, Instagram uygulamasına giderek yardım al butonuna tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan ilgili formu doldurarak, şüpheli giriş denemesi ile ilgili problem yaşıyorum yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra Instagram yetkilileri sorununuzla ilgili çözüm yollarını size sunacaktır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Simge Değiştirme İşlemi