Instagram Tasarımcıları Kimdir?

Instagram, birçok alanda kendinizi göstermenize yardımcı olur. Kişisel yeteneklerinizi, Instagram uygulamasıyla geniş kitlelere gösterebilirsiniz. Burada birçok kullanıcı arasından işinde oldukça başarılı olan sanatçılar çıkmaktadır. Farklı alanlarda yeteneklerini sergileyen birbirinden yetenekli tasarımcılar, bu platformda sanatını sergileyebiliyor. Biz de sizler için Instagram’a ilham kaynağı olan tasarımcıların kimler olduğunu araştırdık.

Instagram’da Sanatları ile Ünlenen Tasarımcılar

Sizler de birbirinden güzel ve farklı tasarımlar görmek istiyorsanız, Instagram üzerinden takip edebileceğiniz hesaplardan bazılarını bu yazımızda sizlere aktarıyoruz. escort demre

 • Leta Sobierajski, grafik tasarım ve sanat yönetmenliyle uğraşan bu sanatçı, New York şehrinde yaşamaktadır. Klasik tasarımla fotoğrafları buluşturan bu sanatçı, Instagram’da kendine özgü bir tarz sergilemektedir.
 • John Contino, işinde oldukça başarılı olan bir grafik tasarımcıdır. Marka ve ambalaj tasarımı çalışmaları yapmaktadır. Birçok tasarımcıya fikirler verebilecek çalışmaları bulunmaktadır.
 • Mister Doodle, fotoğrafların üzerinde tasarladığı el yazıları ile kendi sanatını konuşturan isimlerdendir. Herkesin beğenisini kazanmıştır ve muhteşem işler yapmaktadır.
 • Velvet Spectrum, Avustralyalı olan bu tasarımcı 3 boyutlu animasyon çalışmalarıyla kendinden söz ettiriyor. Ünlü bir marka olan Nike ile de çalışmalarını sürdürmektedir.
 • Tolga Girgin, kaligrafi ve tipografi alanında muhteşem çalışmalara sahip bu sanatçı, sanatına 3 boyutlu animasyonları da ekleyerek çalışmalarını yürütmektedir.
Instagram’da Sanatları ile Ünlenen Tasarımcılar

Instagram’da Başarılı Tasarımcıların Genel Özellikleri

Her sanatçının, sanatını gösterme şekli farklıdır. Farklı tarzları ve hayata bakış açıları vardır. Yalnız her tasarımcıda olması gereken genel özellikler bulunmaktadır. Bunlar,

 • Yaratıcılık
 • Yetenek
 • Renk, tipografi ve sanatsal bilgi sahibi olmak
 • Çalışkanlık ve sabır
 • Baskı teknikleri ve matbaa bilgisine sahip olmak
 • Teknolojiye ayak uydurabilmek
 • Genel kültür bilgisi
 • Zamanını iyi değerlendirebilmek
 • İyi bir eğitime ve merak duygusuna sahip olmak

Instagram Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Instagram‘da sosyal medya yönetimi yapan onlarca kanal var. Tasarımcılık ruhuna sahipseniz herhangi bir firmanın sosyal medya danışmanlığını üstlenebilir ve yeni yayınlanacak olan paylaşımların üzerinden geçerek tasarımcı olabilirsiniz. Instagram paylaşımlarına bir kaç süs vermek ve ufak tefek oynamalar yaparak gönderileri %100 özgün paylaşımlara çevirebilirsin. Üstelik yaptıkça elin alışır ve kendini git gide geliştirmek için profesyonel uygulamalar tercih edebilirsin.

Instagram’da Fotoğraf Tasarımı Yapmak İçin Popüler Uygulamalar

Instagram’da gönderilerinizi profesyonel çekilmiş görünümü kazandırmak için Phote Shope adı verilen Adobe’nin muhteşem Fotoğraf düzenleyici uygulamalarını kullanarak harika görseller yaratabilirsin. Fotoğraf tasarımı için profesyonel çalışan ücretli & ücretsiz çokça uygulama bulunmaktadır. Bugün sizlere popüler olan instagram fotoğraf tasarım programları sırasıyla listeleyeceğiz.

Telefondan Instagram Paylaşımlarınızı Tasarlayın!

Mobilden instagram gönderilerinizi tasarlamak ve düzenlemek için Adobe Photoshop Mix programını kullanabilirsin. Ücretsiz olarak indirebileceğin bu uygulama telefondan instagram tasarımı yapma işlemini sonuna kadar üstlenecektir.

Uygulama Özellikleri

 • Mobil tasarımcılar için Play Store mağazasında bulunur.
 • Boyutu: 46 MB
 • Puanı: 4,1

Görsellerin arka planını silebileceğin bu uygulamada hem arka planı şeffaf yapma özelliğinden yararlanabilir hem de tasarım yaparken mobilden kolaylıkla fotoğraflarını düzenleyebilirsin. İstediğin görseli kırpma, kırptığın görseli başka bir fotoğraf ile birleştirmek ve daha nicesi Adobe Photoshop Mix ile sizinle olacak.

Telefondan Resim Düzenleme Uygulamalarına Nasıl Ulaşılır?

Android kullanıcıları için mobilden instagram paylaşımlarınızı düzenleyebileceği uygulamalar Play Store mağazasında bulunmaktadır. Google Play Store’a girerek Phote Scope yazarak yada Türkçesiyle fotoğraf düzenleme programları sorgusuyla onlarca ücretsiz fotoğraf tasarım uygulamasına ulaşabilirsin

Telefondan Instagram Reels Videosu Düzenlemek Mümkün mü?

Telefondan Instagram için oluşturduğunuz Reels ve IGTV gönderilerini de uygulamalar sayesinde tasarlayabilirsiniz. Bunun için Video Maker yani video düzenleyici sorgusunu telefonunuzdaki Uygulama indirici mağazasına girin, ardından istediğiniz reels videosunu tasarlamaya başlayın!

İlginizi Çekebilir: MP4 İndirme Programları