Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Ürünlerin Kişiselleştirilmesi İçin Neler Yapar?

Instagram kullanıcılarının ürünlerini, kendi gönderilerine etiketlemeleri sağlayarak, markalarını ticaretle birleştirmesini olanak sağlar. Böylece Instagram kullanıcıları uygulama üzerinden kendi ürünlerinin tanıtımı yapma ve pazarlama olanağına sahip olur. Instagram’daki alışveriş özelliği sayesinde kullanıcılar bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Kullanıcılar aynı zamanda yaptıkları alışverişlere göre kişiselleştirilmiş ürün önerisi alabilirler. Instagram ürünlerin kişileştirmesi için hesap etkileşimlerinizle  ilgili verileri toplayarak, kullanıcılara özel olarak ürünleri göstermeyi sağlar.

Instagram Ürünlerin Kişiselleştirilmesi İçin Instagram Ne Yapar?

Instagram’da Ürünlere Çıkartma Ve Etiketler Nasıl Eklenir?

Instagram’da ürünlerinize çıkartma ve etiket eklemek için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

  • Instagram ürünlerinize çıkartma ve etiket ekleyebilmeniz için mağaza kullanımını açmış olmanız gerekmektedir.
  • Ayrıca bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Instagram’ın son sürümüne güncel olması gerekir.
  • Daha sonra ürünlerinize çıkartma ve etiket eklemek için Instagram işletme profilinize gitmeniz gerekir.
  • Ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklamanız gerekir.
  • Bu simgeye tıkladıktan sonra işletme ayarlarından alışveriş demelisiniz. Daha sonra devam’a tıklamalısınız.
  • Bir sonraki işlem çıkartma ve etiket eklemek istediğiniz kataloğu seçmenizdir. Ardından bitti demelisiniz.

Tüm işlemlerinizi yaptığınızı Instagram’da yaptınız paylaşımlarda ve hikâyelerde ürün etiketleyebilirsiniz. Paylaşırken ürünleri düzenlediğiniz ekranda, ürünleri etiketleme seçeneğine dokunarak, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hikayelerinizde ise bu işlemi çıkartmalar bölümünden, ürün çıkartmalarını seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Ürün Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Instagram’da tanıtmak istediğiniz ürünlerin fotoğraf kalitesini yüksek olması önemlidir. Ayrıca ürün tanıtımlarını video olarak yapacaksınız, eğlenceli fotoğraflar ve müziklerle  videolarınızı çeşitlendirmeniz gerekir. Bunu yapmayı başarabildiğinizde kullanıcıların dikkatini çekmeyi de başarırsınız. Instagram uygulamasında yaptığınız ürün tanıtımlarını paylaşırken düzenli olmanız gerekir.

Yani tanıtımlarınızı günlük, haftalık ve aylık olarak bir plan dahilinde gerçekleştirmelisiniz. Bunun yanında yapacağız paylaşımları ne zaman paylaştığınıza da dikkat etmelisiniz. Takipçilerin yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapmanızı öneriyoruz.