Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir?

Instagram yedek kod sistemi sayesinde hesap güvenliğinizi arttırabilmeniz mümkündür. Instagram hesap güvenliğinizi koruyabilmeniz için bu sistemi geliştirmiştir. Instagram yedek kod sistemi, kullanıcıların hesaplarının ele geçirilme durumu ya da hesaplarına giriş yapamama durumlarının engellenmesi gibi sorunların önüne geçmeyi amaçlar. Özellikle sosyal medya platformlarında hackerların artması ile beraber ortaya çıkan sorunların önüne geçebilmek adına geliştirilen yedek kod sistemi, Instagram’a girişinizi sağlayan kodlara denilmektedir.

Instagram Yedek Kod Sistemi Nedir?

Instagram Yedek Kod Sistemi Ne İşe Yarar

Yedek kod sistemi Instagram’a giriş yapacağınız esnada SMS kodunun gelmemesi durumunda ya da telefon numaralarınızda sıkıntıların yaşandığı durumlarda oldukça işe yaramaktadır. Yedek kodlara sahip olabilmek için Instagram üzerinden ayarlamalar yapmanız gerekir. Instagram uygulaması yukarıda bahsettiğimiz durumlarda kullanmanız için kodları sizlere bir liste hâlinde sunmaktadır. Peki, Instagram uygulamasında yedek kod listesine nasıl ulaşılır?

Detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

  • İlk yapmanız gereken profil sayfanıza gelmenizdir. Ardından profil sayfanızdaki menüden ayarlar kısmına girmelisiniz.
  • Daha sonra ayarlar kısmına girdiğinizde, karşınıza çıkan menüden aşağı doğru gelerek iki faktörlü kimlik doğrulaması bölümüne girmeniz gerekir.
  • İki faktörlü kimlik doğrulaması bölümüne girdiğinizde alt kısımda yedek kodlar al seçeneğini görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde yedek kodlarınızın listesine ulaşabilirsiniz.
  • Eğer SMS kod sisteminde bir hata ile karşılaşırsanız, bu yedek kodları kullanarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Burada belirtmek istediğimiz bir konu vardır. Her kod için sadece bir giriş hakkınız bulunur.

İlginizi çekebilir: Instagram 250.000 Takipçi Satın Al

Instagram Yedek Kod Listesinin Yenilenmesi

Eğer yedek kod listesindeki bütün kodları kullandıysanız, yedek kodları yenileme işlemini Instagram kullanıcılarına sunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ayarlamalar yapmanız gerekir. Yukarıdaki bahsettiğimiz adımları uygulayarak iki faktörlü kimlik doğrulaması bölümüne girmeniz gerekir ve ardından yedek kodları al seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, yedek kod listeniz yenilenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.