Instagram Yorumları Nasıl Filtrelenir?

Instagram her kesimden ve yaştan insanlar tarafından tercih edilir. Birçok paylaşımın altında etkileşim almak için yorum görebilirsiniz. Paylaşımlarına yapılan yorumlar kimileri için olumlu kimileri için ise olumsuz içeriklerde olabiliyor. Olumsuz içerikli yorumlar aldığınız zaman, paylaşımınızı silmek yerine Instagram’ın size sunduğu yorumları filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?

Bu özelliği kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Instagram uygulamasından yorumlar menüsüne tıklayarak “yorum kontrolleri” seçeneğinin altında, “şu kişiden yorumlara izin ver” ya da “şu kişinin yorumlarını engelle” şeklinde iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan birini seçerek yorumlarınızı filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Fake Story Nereden Bulunur?

Instagram Yorumları Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Paylaştığınız bir fotoğrafa veya videoya takipçileriniz tarafından yorum yapılmasını istemiyorsanız, paylaşımınızı yapmadan önce yorumların devre dışı bırakılmasını ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için şu ayarları yapmanız gerekiyor.

  • Öncelikle Instagram’da paylaşacağınız fotoğrafa karar vermelisiniz. Karar verdikten sonra paylaşım yapacağınız ekrana giderek, orada fotoğrafınıza gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, ileri seçeneğine tıklayın.
  • Fotoğrafınızı, profilinize eklemeden önce fotoğraflarınızı açıklama yapabileceğiniz ve farklı sosyal medya platformlarında da paylaşım yapabileceğiniz bir ekran çıkmaktadır. Bu ekranın alt kısmında “gelişmiş ayarlar” seçeneği bulunmaktadır.
  • Bu ayarlar kısmına tıklayıp “yorumu devre dışı bırak” seçeneğini seçmeniz, takipçilerinizin gönderinize yorum yapmamasını sağlayacaktır.+

İlginizi Çekebilir: Instagram Tasarımcıları Kimdir?

Instagram Yorumları Tekrar Açma

Yukarıda Instagram yorumlarında nasıl filtreleme özelliği açacağınızı ve devre dışı bırakabileceğinizi anlattık. Bu durumdan artık sıkıldıysanız ve yorumlarınızı tekrar takipçilerinize açmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basittir.

  • Instagram uygulamasına girerek, yorumları devre dışı bıraktığınız gönderilerinizin sağ üst kısmındaki “…” işaretine dokunun.
  • Daha sonra karşınıza çıkan menüden, mavi yorum açma seçeneğine tıklayın ve artık gönderiniz yorumlara açık hale gelecektir.

Gönderilerinize artık siz ve takipçileriniz yorum yapmaya devam edebilirsiniz.