Instagram’a Uzun Video Nasıl Eklenir?

Instagram günümüzde 1 milyar aktif kullanıcıya sahip ve en sevilen sosyal medya uygulamalarından biridir. Uygulama sadece fotoğraf ve video paylaşım sitesi olarak kurulmuş olsa da güncellenen yazılımlarıyla artık canlı yayın, hikaye, reels, IGTV gibi birçok özellik sunmaktadır.

Instagram bu kadar yeni özellik getirirken kullanıcıların sıkılmaması için bazı sınırlamalar da getiriyor. Örneğin, uygulamada video paylaşmak isterseniz maksimum 1 dakikalık videolar paylaşabiliyorsunuz.  Instagram uzun video paylaşmak için bir kaç önemli tüyo var, bunları içeriğimizde paylaşacak ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz!

Uygulama bu sınırı kullanıcıları düşünerek koymuş olsa da çoğu zaman da sorun yaratmaktadır. Eğer uzun bir video paylaşmak istiyorsanız videonuzu parçalara ayırarak paylaşabilirsiniz. Instagram sadece 1 dakikalık videolara izin verdiğinden sizler de birer dakika olarak paylaşımlar atabilirsiniz. Bu sayede paylaşmak istediğiniz uzun videonuzu paylaşabilirsiniz.

Instagram Uzun Video Yükleme Uygulaması Nedir?

Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan biri de video yükleme süresinin 1 dakika olmasıdır. Eğer 5 dakikalık bir video yüklemek isterseniz videoyu 5 parçaya bölüp 5 post atmanız gerekmektedir. Bu yorucu ve sıkıcı işlem tabii ki de kullanıcıların çok sık şikayet ettiği bir nokta olmuştur. Uygulama ise bu sürenin artabilmesi için IGTV uygulamasını geliştirdi. IGTV uygulamasına giriş yaparak dilediğiniz videoyu paylaşabilirsiniz. Bu sayede tek bir dokunuşla ve sadece tek bir post ile daha uzun videolar paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Instagram Reels Nasıl Çekilir?

IGTV’ye Uzun Video Yükleme

IGTV uygulamasına video yüklemek için öncelikle ınstagram profilinize giriş yapın. Daha sonrasında sağ üstte bulunan “+” işaretine dokunun. Açılan sayfada 4. Sırada yer alan “IGTV Videosu” butonuna tıklayın. Tıkladığınızda galerinizde bulunan 60 saniyenin üstündeki tüm videolar ekranda görünecektir. Yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra videonuz profilinizde paylaşılacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir