Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram’da Arkadaş Nasıl Etiketlenir?

Hesaplarımız bize özeldir ve bizim ismimizde olabilir fakat paylaşımlar çoğu zaman ortaktır. İnsan sosyal bir varlık ve sosyal varlıklar genel anlamda başka sosyal varlıklarla da sosyalleşip, iletişime geçebilmektedir. Gönderilerimize ve hikayelerimize @ işaretiyle birlikte tanıdıklarımızın kullanıcı adlarını da ekleyerek,  onları paylaşımlarımıza etiketlemiş oluruz.

Instagram’da Arkadaş Nasıl Etiketlenir?

Hikayeye Arkadaş Etiketlemek

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmeye başlayan story yani Türkçesi ile hikaye kültürü yer edinmiş ve edindiği yeri de bizlerden bir başka platforma kapılmadan önce elden bırakmayacak gibi görünüyor. Hikayeye arkadaş etiketlemek oldukça kolay ve keyifli bir işlemdir. Nasıl yapıldığına gelecek olursak, çektiğimiz fotoğrafın üzerine metin yazdığımız yere tıklayarak @ işareti bırakmak ve ardından da arkadaşınızın Instagram’daki kullanıcı adını yazmamız yeterli.

Daha sonra metni tamamladığımızı belirten sağ üst köşedeki bitti yazısına tıklayarak, yaptığımız etiketi fotoğrafın istediğimiz bir köşesine eklemeniz yeterli olacaktır. Tek yol bu olmamakla birlikte en çok kullanılan yol budur. Bir diğerinden bahsedecek olursak fotoğrafı çektikten hemen sonra yukarıda beliren ek simgelerden birine tıklayarak, bahset seçeneğine direkt arkadaşımızın kullanıcı adını seçerek yine yazıyı istediğimiz bir yere ekleyebilir ve hikayenin düzenini tamamlayıp paylaşabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Keşfet Etiketleri

Gönderilere Arkadaş Etiketlemek

Gönderilere arkadaş etiketleme kısmında ise daha eğlenceli bir yön mevcuttur. Gönderiyi atacak şekilde hazırlarken ve bir açıklama yazdıktan hemen sonra, konum, etiket gibi gönderinin detay kısımları karşımıza çıkıyor ve kullanıcılar da tercihlerine göre etiketlerini yapıyor yahut konumlarını belirtiyor.

Etiketlerimizi yaptıktan hemen sonra tercihen fotoğraftaki kişinin üzerine doğru yahut yeni yeni akım olmaya başladığı şekilde kendi üzerimizde kalbimize, gözümüze, esprili bir biçimde etiketi ekleyebiliyoruz. Sadece etiket kısmına değil fotoğrafın açıklama kısmı için de @ işareti kullanarak etiket yapabiliriz.

İlginizi çekebilir: Instagram Takip Etmeyenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.