Instagram'da Bağış Nasıl Yapılır?
Instagram'da Bağış Nasıl Yapılır?

Instagram’da Bağış Nasıl Yapılır?

Instagram’da bağış nasıl yapılır konumuza hoş geldiniz. Uzun süredir merak edilen başlıklardan birisi olan Instagram bağışı nasıl yapılır sorusuna bu içerikte cevap olacak ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz.

İçerik oluşturucuları Instagram’ın daima temelinde yer alırken kazanç elde edebilecekleri bağış toplama avantajı, sadece kar amacı gütmeyen Instagrammer’lar için aktif edilebiliyor. Maddi destek sıfatıyla da adlandırabileceğimiz bağışlar: İçerik üreticilerinin kişisel marka yolunda ilerlemesi için büyük bir fırsat diyebiliriz.

Türkiye’de Instagram platformundan toplanan bağışlar sponsor olma amacıyla gerçekleşebiliyor. SMA hastası çocuklarda sıkça karşılaştığımız bağış seçenekleri, Özgün içerik üreticilerinin katılımı sayesinde bir kaç saatlik canlı yayında milyonlarca lira toplanılarak Kar amacı gütmeden ihtiyaç sahibi insanlara destek sağlanabiliyor.

Instagram’ın İçerik Üreticilerini Desteklemek Adına Daha Fazlası

Bir instagram fenomeni özgün yayınlarıyla içerik üretici rumuzuna sahip olabilir. Paylaşımların özgün ve eğlenceli olmasıyla birlikte her ünlü ismin kendisine ait kişisel markası Instagram topluluğunda bulunur. Bu isimlerin canlı yayın ve IGTV esnasında bağış toplama özellikleri de vardır.

Organizasyonlar dahilinde Instagram bağışları toplayabilen içerik üreticileri, sponsor olmak veya destek sağlamak adına günümüz Türkiye standartlarına uygun biçimde sosyal medya hesaplarından bağış yayınları açabiliyor. Bir kaç kişinin katılımıyla birlikte ciddi miktarlar toplayabilen Instagrammer’lar, onlarca insana umut olmuş durumda.

Sevdiği yayıncılara Desteklemek adına daha fazlasını yapmak isteyen hayran kitlesi, organizasyonlara katılarak ünlü isimlerin sponsor olduğu kişi ve kurumlara bağış gönderebilir ve Instagram’ın içerik üreticilerini desteklemek adına daha fazlasını yapabilirler.

Instagram Bağış Özelliği

Organizasyonlara katılan izleyicilerin çıkartma satın alarak yaptığı bağışlar, anlık olarak canlı yayın sohbetinde beliriyor ve ödediğiniz ücret mukabilinde aldığınız bağış çıkartması canlı sohbette paylaşılıyor.

Son yıllarda Instagram İşletmelerine özel marketlerin açılmasıyla birlikte artık Günümüzün neredeyse yarısını harcadığımız Instagram’da da ödeme yapabiliyor ve ürün satın alımı yapabiliyoruz. Bu süreç bağış yapmaya kadar uzandı ve Instagram topluluğu oldukça yararlı işlere imza attı.

Aynı zamanda yapılan tüm bağışların sırasıyla listelendiği organizasyon yayınları, sadece bağış özelliği açık olan profiller tarafından gerçekleşebileceğini de söylemeliyiz.

Instagram Bağış Nasıl Yapılır?

Instagram canlı yayınlarda bağış nasıl yapılır sorusunu ise sırasıyla bu dizinle açıklık getirelim;

  • Organizasyon yayınına katılın.
  • Sağ altta yer alan çıkartmalardan bütçenize uygun olanına tıklayın.
  • Store bakiyesi ile ödeme, kredi kartıyla ödeme veya mobil ödeme seçeneklerinden istediğiniz ile ödemenizi gerçekleştirin.
  • Bağış ödemesi tamamlandıktan sonra canlı sohbette Kullanıcı adınız ve satın aldığınız çıkartmanın yer aldığını göreceksiniz.

Instagram’da Bağış Nasıl Alınır?

Canlı yayınlardan bağış toplama özelliğini açmak için Profil sayfanıza girin. Daha sonra ayarlar sekmenize erişin ve ardından Bağış Toplamayı Ekle veya Aktifleştir seçeneğine tıklayın. Aktif olur olmaz karşınıza gelecek ekrandan para toplama hizmeti veren kuruluş için gerekli adımları tamamlayın ve çevrimiçi bağış almaya başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir