Instagram’da Marka İş Birliği ile Para Kazanma Yolları

Instagram, günümüzde artık bir sosyal medya sitesi olmaktan çok, para kazandıran site olmuştur. Aranan tek özellik takipçi sayınızın fazla olmasıdır. Kitleniz ne kadar geniş olursa da firmalar sizinle o kadar çok reklam iş birliği yapmak isteyecektir. Çünkü artık firmalar da asıl reklamın sosyal medya siteleri üzerinden, özellikle de Instagram üzerinden yapıldığında etkili olduğunu biliyor.

Bunun için de takipçisi yüksek profiller arıyorlar. Eğer takipçi sayınız yüksek ise markanın ilgili birimlerinden yetkililer sizlere e-mail yoluyla veya Instagram DM yoluyla ulaşıp bir iş teklifinde bulunuyor. Siz de eğer ücreti beğenirseniz kabul ediyorsunuz. Yapmanızı istedikleri şey ise oldukça basit.

Örneğin, bir makyaj markası ile anlaşma yaptıysanız o markanın bir ürününü elinize alıp “ben bugün bu ürünü satın aldım ve çok memnunum sizlere tavsiyemdir” gibi basit cümleler kurmanız yeterli olacaktır. Çünkü takipçileriniz de aynı şekilde düşünüp gidip kendilerine o markanın ürünlerini alacaktır. Bu sayede de hem siz hem de marka kazanacaktır.

Instagram’da Marka İş Birliği ile Para Kazanma Yolları

Instagram’da Para Kazanmak İçin Neler Gerekli?

Instagram üzerinden para kazanmanız için sadece takipçiye ihtiyacınız bulunmaktadır. Takipçi kazanmak için de gündemi sürekli takip edin ve sürekli paylaşımlarda bulunun. Canlı yayınlar açarak takipçilerinizle daha samimi olun ve etkileşim kazanın. Profilinizde sürekli olarak önerilerde bulunmanız da takipçilerin çok hoşuna gideceği için kısa sürede takipçilerinizin sayısını arttırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Tasarımcıları Kimdir?

Instagram’da Kazanılan Paraya Vergi Var Mı?

Instagram üzerinden kazanılan paralarda daha öncesinde bir vergi uygulanmasa da yeni kararla artık dolandırıcılık olmasın diye reklam iş birliği yaptığınız ürünlerin paylaşımında #işbirliği yazmanız zorunlu hale geldi. Bu da vergilendirme olarak tabii ki işlem görecektir.

Instagram’da Kaç Takipçi Kaç Lira Kazandırır?

Toplam zaman: 3 dakika

1000 Takipçi Para Kazandırır mı?

Instagram 1.000 takipçisi bulunan hesaplar, paylaşım başına 15-20 TL alabilir. Aktif takipçisi bulunan 1000 takipçili Instagram hesabı gelir imkanı sağlayabilir. Düzenli işbirliğiyle aylık 300-750 TL arası kazanç elde edebilirsiniz.

Instagram 10.000 Takipçi Ne Kadar Kazandırır?

Instagram’da 10 bin kişiye hitap eden sayfalar paylaşım başına 50 TL ödeme alabilirler. 10.000 – 15.000 arası takipçisi bulunan tüm hesaplar aylık 1.500 TL gelir elde etmektedir.

Instagram 1 Milyon Takipçi Ne Kazandırır?

Instagram 1m yani 1.000.000 takipçisi bulunan profil paylaşım başına 2.000-10.000 TL arası ödeme alırlar. 1 milyon takipçisi bulunan hesabın aylık geliri 100.000 TL’yi aşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.