İnstagram’da Mavi Tik Almak

İnstagramda mavi tik almak özellikle markalar ve tanınmış instagram kullanıcıları için önemli bir konudur. Mavi tik instagram hesabınızda isminizin yanında çıkan bir mavi tik simgesidir. Bu simge sizin hesabınızın instagram merkezi tarafından kontrol edilerek, onaylandığını yani gerçek kişi veya marka hesabı olduğunu göstermektedir.

İnstagram’dan her kullanıcı mavi tik başvurusunda bulunabilmektedir. Fakat mavi tik simgesi instagram genel merkezinin belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda ilerleğinden her başvuru olumlu sonuçlanmayabilir.

İnstagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram hesabınızı onaylanmış hesaba yani mavi tik sahibi hesaba çevirebilmek için öncelikle hesabınızın işletme hesabı olması zorunludur. Ayarlar sekmesinden hesabınızı işletme veya içerik üretici hesaba çevirdikten sonra ise sizin içinde mavi tikli doğrulama butonu aktif hale gelir ve hesabınız için mavi tik başvurusunda bulunabilirsiniz. İnstagram hesabınıza mavi tik alabilmek için takip etmeniz gereken adımlar;

  • Öncelikle işletme olan hesabınızın ayarlar kısmına girilir.
  • Ayarlar kısmından ‘Hesap’ kısmı seçilerek buradan ‘Doğrulama İste’ kısmına tıklanır.
  • Burada sizden bir takım bilgiler talep edilir. Doğrulama başvurunuzu bir işyeri mi yoksa kişisel bir hesap olarak mı yapacağınıza göre farklı evrak, belge, kimlik talebinde bulunulur.
  • Tüm istenen bilgileri tamamlayarak ve istenen evraklara ilişkin fotoğraf yüklemelerini yaparak instagram doğrulanmış hesap yani mavi tik alma başvurunuzu yapmış bulunursunuz.

İnstagram merkezi verdiğiniz bilgilere istinaden markanıza veya kişisel isminize dair belirli araştırmalarda bulunarak size tekrardan olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş sağlar.

İlginizi Çekebilir : Instagram Takipci Satın Al

Mavi Tik Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

  • Güvenilir marka kimliği oluşturmaya yardımcı olur.
  • Hesabınızın instagram tarafından onaylanmış olması sizin gerçek hesap olduğunuzu doğrular.
  • Kazandığınız güvenilirlik sayesinde daha fazla kullanıcıyı hesabınıza çekebilme fırsatı sunar.
  • Hesabınız bir ürüne ait ise kullanıcıların güvenilir alışveriş yapacakları konusunda güvence verir.

Kullanıcıların gerçekten o isme ait olan kişinin instagram sayfasını takip ettiklerine dair garanti sağlar.

İnstagramda Mavi Tik Neden Alınmaz?

İnstagram belirli sebeplerden dolayı mavi tik başvurunuzu kabul etmeyerek doğrulamanızı sağlamayabilir. Bunun sebepleri genellikle hesabınızın tutarsız hesap hareketleri, fazla sayıda şikâyet almak gibi durumlar sebep olabilmektedir.

Doğrulama başvurunuz sırasında eksik veya doğruluğu sağlanmayan bilgi iletilmesi de hesabınızın onaylanmasını engelleyebilmektedir. İnstagramda mavi tik almak için hesabınızın gerçekten bir markaya veya kişiye ait olduğuna dair kanıtlarının instagram tarafından olumlu değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.