Instagram’da Silinen Gönderileri Kurtarma

Dünyada oldukça fazla yaygın olarak kullanılan Instagram, en iyi fotoğraf ve video paylaşım sosyal medya uygulamasıdır. Son günlerde yeni özellikleri ile ön plana çıkan Instagram’da silinen gönderileri kurtarma konusunda kullanıcıların beğenisine sundu.

Instagram uygulaması içerisinde ‘’yakın zaman önce silinenler’’ adında bir özelliği kullanıcılara bildirdi. Bu özellik sayesinde Instagram kulacıları sildikleri hikaye ve içeriklerini geri yükleyebilecekler.

İlginizi Çekebilir : İnstagram Türk Takipçi Satın Al

Instagram Silinen Gönderileri Kurtarma Süresi

Instagram’da silinen gönderileri kurtarma işlemleri yapılması için son 30 gün öncesine kadar olan gönderiler geri getirilebiliyor. Çoğu kullanıcı tarafından özelliğin beğenildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu konuda açıklama da bulunan Instagram özelliğin kullanıma açılmasındaki nedenin hack saldırılarından kaynaklandığını duyurdu.  Artık Instagram kullanıcıların gönderilerini 30 günlük sürede sunucularında tutmaya devam edeceği görülüyor.

Instagram Kalıcı Gönderilerin Silinmesi

Kullanıcılar tarafından kalıcı olarak silinmek istenen gönderilerin durumuna bakalım. Kalıcı silmek isteyenler için kısa mesaj veya e-posta ile hesap sahiplerinin doğruluğu sağlandıktan sonra onaylanacak.

Bu özelliğin şu faydası olacak. Örneğin hesabınız hacklendi ve tüm gönderileriniz silindi. Böyle bir durumda hesabınıza geri erişim sağladığınızda tüm gönderilerinizi geri getirebileceksiniz. Faydalı olmasının yanında bazı kullanıcılar bu durumu beğenmemiştir. Ancak genel Instagram kullanıcıları bu özellikten memnun olduğu görülüyor.

Son 24 Saatlik Hikâyeler Geri Getiriliyor

Instagram’da silinen gönderiler 30 gün boyunca Instagram sunucularında koruma altına almış durumdadır. Ancak hikayeler için küçük bir istisnaya yer verildi. Bu istisnada 24 saat öncesinin silinen hikayeleri geri getirilebilmesidir.

  • Silinen Resimleri Geri Getirme
  • Silinen Videoları Geri Getirme
  • Silinen Gönderileri Geri Getirme
  • Silinen Yorumları Geri Getirme
  • Silinen Takipçileri Geri Getirme
  • Silinen Reels Videolarını Geri Getirme
  • Silinen IGTV Videolarını Geri Getirme
  • Silinen Hikayeleri Geri Getirme

İlginizi Çekebilir : takipbonus.com/kategori/instagram/garantili-turk-takipci

Silinen Instagram Gönderileri Nasıl Geri Getirilecek

Şimdilik bazı kullanıcılar ve bölgelerde etkin olsa da bu özellik ilerleyen zamanlarda tüm Instagram kullanıcıları için yayınlanacak.  Ayrıca hesabınıza Instagram’da silinen gönderileri kurtarma özelliğinin gelip gelmediğini Ayarlar >> Hesap >> Son Silinmiş bölümlerini takip ederek öğrenebilirsiniz.

Eğer bu bölümde özellik görünmüyorsa hesabınıza bu özellik daha gelmemiş demektir. Ancak kullanıcılar tarafından bu özelliğin geldiğini de gönderilerinde paylaşanlar olmuştur. İlerleyen zamanlarda yeni özelliklerle Instagram duyuruları olacağını düşünüyoruz. Genel anlamda Instagram diğer sosyal paylaşım sitelerini geride bırakmayı başaracak gibi görünüyor. Bu özellikler kullanıcı sayılarının da artmasına neden olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.