Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Instagram’da Son Zamanlarda Silinen İçerikleri Görebilir Miyiz?

Instagram’ın en yeni özelliklerinden biri olan yakın zamanda silinenler özelliği, silmiş oldunuz içeriklerinizi tekrar paylaşmanıza olanak sağlayacaktır. Bu özellik Instagram hesabınızda paylaştığınız video, fotoğraf, hikâye, Reels video ya da  IGTV videolarınızdan sildiklerinizi tekrardan inceleme ve yeniden paylaşma seçeneğini sizlere sunmaktadır.

Özellikle Instagram bu özelliği, içerik paylaşımı sayısının artması için ve hacklenen hesapların mağdur olmaması için geliştirilmiştir. Çünkü hackerlar ele geçirdiği hesaplardaki paylaşımları silmektedirler. Bu olumsuzluğun önüne geçebilmek için oluşturulan bu özellik, kullanıcılar hesaplarını tekrar geri aldığında, silinen paylaşımlarına da kolay bir şekilde ulaşmayı sağlamaktadır. Bunun için hesap sahibi olduğunuzu sms ya da e-posta yoluyla doğrulamanız gerekir. Yakın zamanda silinenler özelliğini kullanabilmeniz için bu kural önemlidir.

Instagram’da Son Zamanlarda Silinen İçerikleri Görebilir Miyiz?

Instagram’da Son Zamanlarda Silinen İçerikleri Görebilme Süresi Nasıldır?

Instagram uygulamasında yakın zamanda yanlışlıkla veya isteyerek sildiğiniz içerik paylaşımlarınızı tekrar paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu isteğinizi yakın zamanda silinenler özelliği ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ancak bu özelliği kullanabilmeniz için Instagram’ın kullanıcılarına sildiği gönderileri görüntüleyebilmesi için belirlediği süreyi geçmemeniz gerekir.

Aksi halde sildiğiniz dosyaları ulaşamazsınız. Sildiğiniz paylaşımlarınız, 30 gün süresince bir dosya içerisinde saklanmaktadır. Instagram kullanıcıları sildiği gönderileri bu süre içinde paylaşmalıdırlar. Aksi takdirde otomatik olarak silinecektir. Instagram, kullanıcılarının silmiş olduğu hikâyeleri için ise 24 saatlik bir süre belirlemiştir. Bu süre içinde silmiş olduğunuz hikâyelerinizi tekrardan paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek başlıklar;

  1. Instagram Ürünlerin Kişiselleştirilmesi İçin Neler Yapar?
  2. Instagram Hikâyeleri Sabitlemek Ne Demektir?
  3. Instagram Hikâyelerinizi Kimler Görebilir?
  4. Instagram’da Hikâyelerim Görünmüyor Sorunu Nedir?
  5. Instagram Hikayede Swipe Up Nedir?

Instagram’da Son Zamanlarda Silinen İçerikleri Görebilme İşlemini Nasıl Yapabilirsiniz?

Instagram uygulamasında son zamanlarda sildiğiniz gönderileri tekrardan yüklemek istiyorsanız, uygulama içerisinde bunu nasıl yapabileceğinizi merak edebilirsiniz. Sizlere bu konu hakkında bilgiler sunacağız. Silinen paylaşımları tekrar paylaşabilme olanağı sağlayan yakın zamanlarda silinenler özelliğine uygulama içerisinde ulaşmak için, ayarlar kısmına gitmelisiniz.  Ayarlar kısmından hesap bölümüne tıklayarak, yakın zamanda silinenler seçeneğini görmeniz mümkündür. Bu kısma tıkladığınızda silinen içeriklerinizi görebilme imkânına sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.