Spotify Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Spotify Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Seyahat, spor ve aklına ne geliyorsa her şey için bir çalma listesi hazırlayabilirsiniz ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken seçtiğin müzikleri dinleyebilirsiniz.

Çalma listelerini nasıl oluşturacağını, düzenleyeceğini ve sileceğini görmek için cihazınızı seçiniz.

Cep telefonunuz veya tabletinizde çalma listesi oluşturmak için;

  1. Kitaplığın ll/ seçeneğine dokun.
  2. En üstteki + simgesine dokun.
  3. Çalma listene bir ad ver OLUŞTUR seçeneğine dokun.
  4. ŞARKI EKLE seçeneğine dokun veya önerilerimizden hoşuna gidenleri seç.

Çalma listesine şarkı eklemek için;

Bir çalma listesi oluşturduktan sonra öneriler için ŞARKI EKLE düğmesine dokun. Sağa kaydır veya daha fazla bilgi için Ara’ya bas. 

Daha sonra da ekleyebilirsin:

  1. Eklemek istediğin şarkının yanındaki … (iOS) / üst üste üç nokta (Android) simgesine dokun.
  2. Çalma Listesine Ekle’ye dokun.
  3. Bir çalma listesi seç.

Spotify aile üyeliği nedir?

Spotify aile üyeliği aynı adreste ikamet eden kullanıcıların, kendilerine ait hesaplarla istedikleri müziği dinleyebilmelerine olanak tanıyan bir uygulama. Aile üyeliğini, aile bireyleriniz ya da arkadaşlarınızla alabiliyorsunuz. Ancak en fazla 6 kullanıcı tarafından kullanılabiliyor.

Her kullanıcının kendi hesabı var yani sırayla dinleme sorunu da bulunmuyor. Aile üyeliği içerisinde reklamsız ve internetsiz müzik dinleyebilme imkanı, sınırsız atlama hakkı, istediğiniz parçayı seçebilme özgürlüğü yer alıyor. 30 milyonun üzerinde şarkıya da sözkonusu uygulama ile erişebiliyorsunuz.

Aile üyeliği ana bir hesap üzerinden gerçekleştiriliyor. Ana hesap sahibi; diğer kullanıcıları davet edebiliyor. Ödeme işlemi de yine ana hesap sahibi tarafından gerçekleştiriliyor. Spotify aile üyeliğinden ilk ay ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Sonraki aylarda yararlanmak için ise yaklaşık 30 TL ödenmesi gerekiyor.