Spotify Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Spotify’dan Instagram Hikayelerde Nasıl Paylaşım Yapılır?

Dünyanın en popüler müzik ve podcast dinleme platformlarından Spotify, 2018 yılında Instagram ile iş birliğine giderek, şarkıların Hikayeler’de paylaşılmasını sağlamıştı. Söz konusu yenilik sayesinde paylaşmak istediğiniz şarkının ekran görüntüsünü alma dönemi de ortadan kalkmıştır. Bunun yerine, doğrudan Spotify uygulaması içinden, dinlediğiniz şarkının albüm kapağını Instagram hikayenize ekleyebiliyorsunuz. 

Spotify’daki şarkıları Instagram Hikayeler’e ekleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz;

  1. Telefonunuzda veya tabletinizde Spotify uygulamasını açın. Ardından, paylaşmak istediğiniz şarkının yanında bulunan üç noktaya dokunun.
  2.  Paylaş seçeneğine tıklayın.
  3. Paylaşım seçenekleri arasından “Instagram Hikayeleri”ni seçin.
  4. Böylece Instagram uygulaması açılacak ve paylaşmak istediğiniz şarkı, albüm kapağı ile birlikte otomatik olarak hikayenize aktarılmış olacak. Ayrıca hikayenizi paylaşmadan önce üzerine çeşitli yazılar ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz.
  5. Düzenlemeniz bittikten sonra ekranın altındaki “Alıcı” butonuna tıklayın. Ardından “Hikayen” bölümün yanındaki “Paylaş” düğmesine basın. Ek olarak, aynı bölümden dinlediğiniz şarkıyı doğrudan mesaj atarak arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Spotify gizli dinleme nedir?

Varsayılan olarak Spotify’daki tüm takipçilerin Arkadaş Aktivitesi’nde ne dinlediğinizi görebilir. Dinlediğin müzikleri başkalarının görmesini istemiyorsanız gizli oturum başlatabilirsiniz. Gizli Oturum’da dinlediğiniz içerikler Haftalık Keşif gibi sana özel müzik önerilerinizi etkilemez. Gizli Oturum’u nasıl açıp kapatacağını öğrenmek için cihazınızı seçiniz.

Mobil cihazınızdan gizli dinleme için;

  1. Ana sayfaev seçeneğine dokun.
  2. Ayarlar çark seçeneğine dokun.
  3. Sosyal seçeneğinin altında Gizli Oturum’u açınız.

Gizli Oturum’u sonlandırmak için aynı adımları tekrarla ve ayarı kapatınız. Spotify’ı yeniden başlattığında veya uzun süre kullanmadığında Gizli Oturum otomatik olarak sonlanmaktadır.

Masaüstü bilgisayarınızda gizli dinleme için;

  1. Sağ üstteki aşağıya doğru ok simgesine tıklayınız.
  2. Gizli Oturum’a tıklayınız.

Profil resminde beliren kilit işareti, gizli oturumun etkin olduğunu gösterir.