Tiktok'ta Ülke Nasıl Değiştirilir?

TikTok Algoritması Nasıl Çalışıyor?

TikTok platformunda fenomen olabilmek için, hızlı bir şekilde takipçi kazanabilmek için bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunları bilip eğer uygularsanız çok kısa bir süre içerisinde fenomen olup TikTok uygulamasında en tanınır hesaplar arasında olabilirsiniz. Bu kurallardan en önemlisi TikTok algoritmasının nasıl çalıştığını öğrenmektir.

TikTok algoritması, o haftanın en çok izlenilen içeriklerine göre, kullanıcıların en fazla beğeni yaptığı paylaşımlara göre ve en fazla yorum yapılan paylaşımlara göre işlemektedir. Algoritmanın işlemesinde etkisi az da olsa cihaz ve hesap bilgilerinin de katkısı bulunmaktadır.

TikTok Algoritması Nasıl Çalışıyor?

TikTok Algoritmasını Öğrenerek Takipçi Kazanın!

TikTok algoritmasını öğrenerek kısa bir sürede takipçi kazanabilirsiniz. TikTok algoritması, tamamen kullanıcıların ilgisine yönelik çalışır. Yani TikTok uygulamasında o hafta en çok izlenen içerikler hangisiyse o içeriğe sahip paylaşımlar belirli sıralarla keşfet sayfasında yer almaktadır.

Bu yüzden TikTok akımlarını yakından takip etmelisiniz. O hafta hangi içerikler en fazla paylaşılıyorsa siz de o içerikleri üretmelisiniz. Bu sayede siz de algoritmanın içerisinde yer alacaksınız ve videolarınız daha fazla kişi tarafından izlenecektir.

İlginizi Çekebilir: Türk Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok Algoritması Sayesinde Keşfet’e Düşün!

TikTok platformunda keşfet sayfasına düşmek için de çalışan başka bir algoritma vardır. Bu algoritmayı etkileyen yöntemlerden biri en çok izlenen içeriklerde video üretmektir. Bir diğeri de bol hashtag kullanmaktır. En fazla paylaşılan bir içeriği seçin ve en bilinen hashtagleri bu gönderinin altında etiketleyin. Bu sayede gönderileriniz daha fazla izlenecektir.

İzlenme sayınızın yükselmesi de TikTok keşfet algoritmasını etkileyecek ve çok kısa bir süre içerisinde videonuz TikTok’un keşfet bölümünde yer alacaktır. Ayrıca keşfet bölümünde yer almak istiyorsanız videolarınızın yorum sayısının da yüksek olması bu algoritmayı olumlu yönde etkileyen bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.