Fake Hesap Nasıl Olmalı?

TikTok Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

TikTok platformunda belli bir kitleye sahip olan hesapların canlı yayın yapabilme olanağı, TikTok tarafından sunulmaktadır. Ancak bu kullanıcılara, canlı yayınları gerçekleştirirken uyması gereken kurallar getirilerek, kurallara uyulmaması hâlinde bazı yasaklar uygulanabilmektedir. Uygulanan bu yasaklar canlı yayın engeli olarak karşınıza gelecektir. Canlı yayın engeli, pek çok sebepten kaynaklanabilir. TikTok kullanıcıları böyle bir durumla karşılaştığında, engelin nasıl kaldıracağını merak etmektedirler. İlk önce yapmanız gereken, TikTok canlı yayın engelini almanızda ki nedeni anlamaktır. Daha sonra bu engeli kaldırabilmek için çözüm yollarına başvurulabilir.

TikTok Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

TikTok Canlı Yayın Engeli Kaldırma İşlemi

TikTok canlı yayın engeli kaldırma işlemi için öncelikle anlamanız gereken, uygulama tarafından alınan cezanın süreli bir ceza mı yoksa süresiz bir ceza mı olup olmadığıdır. Eğer TikTok’ta süreli bir canlı yayın engeli alırsanız, itiraz hakkınız bulunur. Bu noktada TikTok canlı yayın engelini kaldırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

  • İlk önce yapmanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak, TikTok hesabınıza giriş yapmaktır.
  • Ardından profil sayfanıza gelmelisiniz.
  • Daha sonra ayarlar ve gizlilik kısmından, bir problemi rapor et seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Yaşadığınız sorun ile ilgili konuyu belirterek, yapmak istediğinizi itirazı açıklayıp gönderebilirsiniz.
  • Daha sonra bu talebiniz, TikTok yetkilileri tarafından incelenecektir.

TikTok Canlı Yayın Yapmaktan Kalıcı Olarak Yasaklandınız Sorunu

Bazı TikTok kullanıcıları canlı yayın yapmaktan süresiz olarak yasaklanarak, TikTok canlı yayın yapmaktan kalıcı olarak yasaklandınız sorunu ile karşılaşabilmektedirler. Bu durumun nedeni, ilgili kullanıcıların topluluk kurallarına uymamasıdır. Ancak topluluk kurallarına uyulmaması ile birlikte, yapılan hataların birden fazla tekrarlanmış olması da, bu duruma neden olur. Yani yapılan uyarılara rağmen topluluk kuralları sürekli olarak ihlal edilirse, kullanıcılar bu sorunla karşılaşır. Kullanıcılar karşılaştıkları durumun haksız olduğunu düşünürlerse, itiraz edebilirler.