TikTok Hesabınız İçin Önerilen Videoları Değiştirebilir Misiniz?

TikTok hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza sürekli önerilen videolar çıkar. Bu videoların size önerilmesinde ise uygulamanın kullanmış olduğu bir algoritma vardır. Eğer bu algoritmanın nasıl işlediğini biliyorsanız tabii ki önerilen videoları değiştirebilirsiniz. Öncelikle algoritmadan bahsedelim. TikTok platformunda;  sizin en çok izlediğiniz, en çok beğeni yaptığınız içeriklerin konu etiketleri veya kullanılan akımlar algoritma sayesinde belirlenir.

Bu nedenle de size önerilecek ilk videolar bu konular içeriğinde olur. Bunların yanı sıra sizin takip ettiğiniz kişilerin profillerine göre bir öneri videosuyla karşılaşabilirsiniz. Eğer öneri videolarınızdan rahatsızsanız, TikTok üzerinden görmek istediğiniz özelliklere sahip videolar aratın. Birkaç videoyu beğenin. Sonrasında uygulamadan çıkıp tekrar girdiğinizde artık önerilen videolarınızın değişmiş olduğunu görebileceksiniz.

TikTok Hesabınız İçin Önerilen Videoları Değiştirebilir Misiniz?

Yabancı TikTok Videoları Önerilmesi İçin Ne Yapılır?

Eğer önerilenlerde yani “Sizin İçin” sayfasındaki video akışında Türk değil de yabancı TikToker’ların videolarını görmek isterseniz, profilinizin dilini değiştirebilirsiniz. Çünkü önerilenler algoritmasının bir diğer dayanağı da profil bilgilerinizdir. Eğer siz Türkçe dilini seçmişseniz size sürekli Türk TikToker’ların videolarını önerecektir. Bu nedenle dilinizi İngilizce yaparsanız daha fazla videoya da ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: TikTok Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

TikTok Önerilenleri Kişiselleştirme Nasıl Yapılır?

Önerilen videoların sayfasını veya “Sizin İçin” sayfasını kişiselleştirmek istiyorsanız bunun en kolay yolu hesabı ilk açtığınızda size sunulan kategorileri doğru seçmektir. Eğer orada size sunulan kategorilerde ilgilenmiyorum butonuna tıklarsanız, algoritma da sizler için o içerik tarzında videolar sunmayacaktır. Eğer kategorilerinizi değiştirmek istemiyorsanız, hangi içeriği daha çok seviyorsanız gün içerisinde o içerikleri izlemeniz de sizin için aynı etkiyi gösterecektir. Önerilen videoların hiçbiri üst üste aynı akımdan, tarzdan oluşmaz. Bu nedenle her defasında farklı videolar göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.