TikTok Hesap Şikayet Etme Formu Nedir?

TikTok, günümüzde sosyal medya platformları arasında en sevilen uygulamadır. Şu anda 690 milyon kullanıcısı olan uygulama büyümeye devam ediyor. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olunca uygulama içerisinde rahatsız edici hesaplar da olabiliyor. Bunun için TikTok uygulamasında şikayet etme formu bulunuyor. Bu form sayesinde uygulamayı kötü amaçlı kullanan hesaplar belirleniyor. Belirli bir şikayet sayısından sonra incelenmeye alınıyor.

Şikayetler doğru ise hesap geri açılmamak üzere kapanıyor. Şikayet formu sayesinde uygulama da kalitesini koruyabiliyor. Başka birinin hesabını kapatmak için oluşturduğunuz şikayetin yasal olmayan bir suçtan oluşması gerekiyor. Çünkü TikTok ancak yasal olmayan bir suçu gerekçe kabul ederek hesap kapatma işlemini gerçekleştirir.

İlginizi Çekebilir: Tiktok Video İzlenme Satın Al

Hesap Şikayet Etme Nedenleri Nelerdir?

TikTok’ta bir hesabı şikayet etmeniz için hesabın kötü amaçlı bir hesap olması gerekir. Örneğin, hesabın yayımladığı videolarda şiddet içeriği, cinsel içerik, bir ırkı aşağılama gibi durumlar bulunduruluyorsa veya kurum, kuruluş ya da önemli bir kişilik hedef gösteriliyorsa bu hesap yasal olmayan bir suç işlediğinden şikayet edilip kapatılabilir.

Hesap Şikayet Etme Aşamaları Nelerdir?

Bir hesabı şikayet etmek için önce TikTok uygulamasına giriş yapın. Daha sonrasında “arama” kısmına şikayet etmek istediğiniz hesabın ismini yazın. Şikayet etmek istediğiniz hesabın profiline girin. Ekranda sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunun. Açılan sayfada “rapor et” yazısına dokunun. Dokunduğunuzda açılan sekmede bulunan “hesabı bildirin” seçeneğine dokunup şikayet etme nedeninizi seçin. Eğer hazır sunulan seçenekler arasında şikayet sebebinizi iyi ifade eden bir tanım yok ise siz nedeninizi yazabilirsiniz. Hesap yerine yayımlanan videonun kaldırılmasını isterseniz “hesabı bildirin” seçeneği yerine “içeriği bildirin” butonuna dokunarak videoyu yayından kaldırtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.