Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

TikTok Kodu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok hesabınızda şifre ile ilgili veya hesabınızın kitlenmesi ile ilgili bazı sorunlar yaşıyorsanız TikTok’tan bir kod alarak bu sorunlara bir çözüm bulabilirsiniz. Altı haneli olan bu kod genellikle kullanıcıların telefonlarına veya mail adreslerini bir dakika içinde gelmektedir. Kullanıcılar son zamanlarda TikTok kodunun gelmemesinden şikayet etmektedirler. Peki TikTok kodu neden gelmez, merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

TikTok Kodu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok Kodu Gelememe Nedenleri Nelerdir?

Kullanıcılar TikTok kodunun gelmemesi konusunda sürekli olarak tartışma içinde olabilmektedirler. Kodun gelmeme sebepleri genellikle sim kartınız veya telefonunuz ile ilgili olmaktadır. Android cihaza veya iPhone cihaza sahip kullanıcılar farklı sorunlarla karşılaşabilmektedirler. Ayrıca mailleri ile ilgili sorun yaşayan kullanıcıların da bu kodu alamama durumu söz konusu olmaktadır. Aşağıdaki nedenlerden kaynaklanan bir durum TikTok kodu almanıza engel olabilir. Bu nedenler;

  •  Telefonunuzun veya mailinizin mesaj kutusunun dolu olması.
  • Sim kartınızı değiştirmeniz durumunda TikTok kodu alamıyor olabilirsiniz.
  • Telefonunuzun bildirimlerinin kapalı olması bu duruma neden olabilir.
  • Hattınızı başka bir operatöre taşımanız durumunda böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz.
  • Telefonunuzda veya amelinizde var olan bir kısıtlama size mesaj gelmesini engelleyebilir.

İlginizi Çekebilir: TikTok Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

TikTok Kodu Gelememe Sorunu Çözümü Nedir?

Telefonunuza TikTok kodunun gelmemesi yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden olabilmektedir. TikTok doğrulama kodu için 6 haneli kodu girmeniz gerekmektedir. Peki bu sorunu nasıl çözebilirsiniz. Konuyla alakalı bir kaç önerimiz olacaktır. Bu öneriler;

  •  Telefonunuzun TikTok uygulaması ile arasında yazınımsal bir uyumsuzluk var olmuş olabilir. Bu durumu çözerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
  • TikTok uygulamasını başka bir telefona yükleyerek kendi numaranızı yazıp deneyebilirsiniz.
  • Sürekli olarak hesabınıza şifre değiştirme ve kod istemeniz halinde, hesabınıza kod kısıtlaması gelmiş olabilir.
  • Telefon faturanızın ödenmediği durumunda mesajlarınız ile ilgili kısıtlama gelmiş ve telefonunuza TikTok kodu gelmiyor olabilir.
  • Bu çözüm yollarını denedikten sonra hala sorunuz çözülmemişse, TikTok uygulaması iletişim adreslerini deneyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.