Tiktok'ta Ülke Nasıl Değiştirilir?

Tiktok Kullanırken İnternet Hızı Önemli mi?

Tiktok son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Fakat her uygulamada olduğu gibi Tiktok’ta da internet kullanımı oldukça yüksek olmaktadır. Örneğin işten yorgun bir şekilde çıktınız ve eve dönerken boş vaktinizi Tiktok ile değerlendirmek istiyorsunuz. Telefonu elinize aldınız ve sayfayı açtığınız an yüklenememe sıkıntısı ile karşılaştınız. Muhtemelen video keyfiniz daha başlamadan sona erecek ve sinirleriniz bozulacaktır. Bunların yaşanmaması adına internet hızınızın yüksek olması oldukça önemli bir detaydır. Videoları hem kesilmeden hem de yüksek kalite ile seyretmek için internet hızı çok önemli olmaktadır.

Tiktok’ta akış yenilenemedi ne demek?

Tiktok’ta akış yenilenemedi ya da donma hatası gibi hatalar almak mümkün olabilmektedir. Hatta belki de kullanıcıların ortak olarak aldıkları hatalardan bir tanesidir. Tek yapmak istediğiniz ana sayfada dolaşmak isterken bir anda sayfayı yenilediğiniz zaman bütün videolar kaybolabilir ya da izlemek istediğiniz video tamamen donabilir. Videoların yavaş bir şekilde yüklenmesi, hiç yüklenememesi gibi sorunların tek odağı internet hızı olmaktadır. İnternet hızınızı kontrol ettikten sonra tekrar uygulamaya girerek problemin ne olduğunu tam olarak kavramak mümkün olacaktır. Tiktok neden yavaş diye düşünürken problemi kendinizde de arayabilirsiniz. Örneğin ağ bağlantınız kopmuş olabileceği gibi bulunduğunuz alan kapsama alanı dışında da olabilmektedir. İnternet hızını belirleyen iki temel etmen vardır:

  • İndirme hızı: Bir sunucudan kendi cihazınıza veri aktarmak için saniyede kaç MB (megabit) veri alınması gerektiğini ifade eden bir terimdir. İndirme hızınız ne kadar yüksek olursa bir Tiktok videosunu o kadar hızlı bir şekilde yükleyebilir ve seyredebilirsiniz.
  • Yükleme hızı: Yükleme hızı ise tam tersi çalışır. Kendi cihazınızdan bir sunucuya veri aktarmak için saniyede kaç megabit veriye ihtiyacınız olduğunu belirtir. Yükleme hızınız ne kadar yüksek olursa Tiktok videolarını o kadar hızlı yükleyebilirsiniz.