Tiktok Soru Cevap Turu Nedir?

Tiktok tüm dünyada oldukça fazla kullanılan ve artık neredeyse her akıllı telefonda kendisine yer edinen bir uygulama haline geldi. Bu kadar popüler olmasının bir sonucu olarak da sıkça güncelleme gelen Tiktok’un gelen son güncellemesi ile beraber sizi takip eden takipçileriniz ile beraber soru cevap turu yapmak mümkün hale geldi. Tiktok soru cevap özelliği sizlere kullanıcılar ile beraber etkileşime girmeye yardımcı olan bir fasilitedir.

Tiktok kullanan üyeler, diğer kullanıcılar ile beraber soru-cevap turu yapabiliyorlar. Fakat şimdilik gelen güncelleme üzerine yalnızca 10.000 takipçi ve üzerinde takipçiye sahip olan hesaplar soru cevap turu yapabiliyorlar. Videonuzun altında yer alan soru kutucuğuna tıklayarak kullanıcıların size soru bırakmasını aktif hal getirebilirsiniz:

  • Takipçileriniz size özel olarak mesaj yoluyla sorularını bırakabilirler. Bu direkt olarak soru sorma yollarından bir tanesidir.
  • Ayrıca herkesin ve de sizin profilinizde bir soru butonu bulunur. Bu soru butonuna basarak takipçileriniz yine soru ve cevap bölümüne erişim sağlayarak sorularını bırakabilirler.

Siz soru sorulan kişi olarak kutuya düşen her soruyu görebilirsiniz. Fakat her kullanıcının her sorusunu yanıtlama gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Dilediğiniz soruyu cevaplayıp istediğinizi silme hakkınız saklıdır.

Tiktok hesabına giriş yapma seçenekleri hangileri?

Tiktok hesabı da tüm sosyal medya hesapları gibi kullanıcı adı ve mail dışında bazı giriş seçenekleri sunmaktadır. Öncelikle Tiktok’a kayıt olurken 3 farklı seçeneğiniz bulunuyor:

  • Facebook hesabınızı kullanarak kayıt
  • Google (Gmail) hesabınızı kullanarak kayıt
  • E-mail ya da cep telefonunuzu kullanarak kayıt.

Bu 3 farklı yöntemden birisini kullanarak hesabınızı oluşturduktan sonra geriye sadece aynı yöntemlerden birisiyle giriş yapmak kalıyor! Facebook hesabınız, Google hesabınız ya da e-posta veya cep telefonunuz ile Tiktok hesabınıza giriş yapabilirsiniz.