Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

TikTok’ta Başkasının Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bazı TikTok kullanıcıları, pek çok sebepten dolayı başka bir TikTok kullanıcısının hesabını kapatmak isteyebilir. Fakat başka bir TikTok kullanıcısının hesabını kapattırabilmeniz için geçerli bir nedeniniz olması gerekir. TikTok’ta başkasının hesabını kapattırma sanıldığı kadar kolay değildir. TikTok yöneticileri bu işlemi titizlikle takip ederler. Eğer hesabını kapattırmak istediğiniz kullanıcı TikTok topluluk kurallarını ihlâl ediyorsa, ilgili kullanıcıyı şikâyet ederek hesabını kapattırabilmeniz mümkün olur. Yani ortada yasal bir neden ya da topluluk ihlâli gibi bir neden yoksa, yaptığınız şikayetler sonucu hesabı kapattırabilmeniz mümkün olmayacaktır.

TikTok’ta Başkasının Hesabı Nasıl Kapatılır?

TikTok’ta Başkasının Hesabını Kapattırmanıza Yardımcı Olacak Nedenler

TikTok uygulamasında başka bir TikTok kullanıcısının hesabını kapattırmanızda sizlere yardımcı olacak topluluk kuralları aşağıdaki gibidir.

  • Yaş sınırı: TikTok uygulamasını kullanabilmek için, 13 yaş sınırı bulunmaktadır. Yani TikTok hesabı açabilmesi için kullanıcıların 13 yaş ve üzeri olması gerekir. Kapattırmak istediğiniz hesap bu kurala uymuyorsa, şikâyetinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Zorbalık: TikTok uygulamasında zorbalık, istismar ya da taciz gibi psikolojik anlamda sorunlara sebebiyet verecek videoları paylaşan kullanıcıları şikâyet ederek kapattırabilmeniz mümkündür. Özellikle TikTok yetkilileri bu tarz videoları yayınlayan kullanıcıların hesaplarının kaldırılacağını, kullanıcı sözleşmesinde ve gizlilik politikasında açıkça belirtmiştir.
  • Şiddet içerikli paylaşımlar:  TikTok uygulamasında şiddet içerikli videoları paylaşan kullanıcıların hesapları istisnasız olarak kapatılmaktadır. Özellikle bu tarz videoları sansürsüz olarak yayınlayan kullanıcıları şikâyet edebilme imkânınız bulunur.

TikTok  şikâyetleriniz sonucu yukarıdaki nedenleri göz önünde bulunarak bir karar verip, sizin hesabınıza görüş bildirimi yapacaklardır.

İlginizi Çekebilir: TikTok Hesap Şikayet Etme Formu Nedir?

TikTok Hesabı Nasıl Şikayet Edilir?

TikTok hesaplarını kapattırmanızda etkili olan şikâyet etme işleminin nasıl yapılacağını bu yazımızda açıklıyoruz.

  • Öncelikle şikâyet etmek istediğiniz TikTok kullanıcısının profiline girmelisiniz.
  • Ardından sağ üst tarafta bulunan üç nokta simgesine dokunarak, rapor et seçeneğine tıklamalısınız.
  • Daha sonra hesabı bildirin diyerek, bir neden seçip hesabı şikâyet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.