TikTok’ta Maksimum Video Yükleme Özelliği Var Mıdır?

TikTok yaptığı güncellemelerle kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştır. Yaptığı bu güncellemelerin arasında uzun süreli video özelliğini de eklemeyi planlıyor. TikTok uygulaması şimdilerde maksimum 1 dakika kadar video yükleme imkânı tanıyor. Uzun videolar yükleme olanağına sahip olmak birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir.

Çünkü uzun videoların izlenmesi, izlenme süresini arttırdığı gibi fenomen olma olanağını da arttırmaktadır. Bu durum keşfet de bulunabilme durumunu da sağlamaktadır. Geçen yıl çıkan haberlerde 1 dakikalık olan sürenin uzatılabileceği ve bu sürenin 3 dakikaya çıkarılabileceği söylenmişti. Bu durum için güncelleme çalışmaları olduğundan yukarıda bahsettik.

Maksimum video özelliği kullanıcılara sunulmasıyla daha renkli ve zengin içerikli videolar karşınıza çıkabilir. Bu özelliğin ne zaman geleceği ile ilgili herhangi net bir bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen günlerde daha çok bilgi sahibi olunacağı tahmin edilmektedir.

TikTok’ta Maksimum Video Yükleme Özelliği Var Mıdır?

TikTok’ta Bir Dakikalık Video Yükleme Özelliği

TikTok’ta genelde videolar 15 saniyelik olsa da kullanıcılara 1 dakikalık video yükleme özelliği de sunulmaktadır. Bunun için TikTok kullanıcılarının yapması gereken bir ayar mevcuttur. Gerekli ayarın yapılabilmesi için uygulayacağınız adımlar bulunmaktadır. TikTok uygulamasını açarak, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapmalısınız.

  • TikTok uygulamasında karşınıza çıkan sayfanın alt tarafında bulunan “+” simgesine tıklamalısınız. Daha sonra çekim yapmadan “…” işaretine basmalısınız.
  • Bu bölümün üst kısmında saniye seçenekleri bulunmaktadır. Birçok kullanıcı da mevcut değer 15 saniyedir. Bu süreyi buradan değiştirebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra, TikTok’ta 1 dakikalık video moduna geçildiğine ait bir bildirim alabilirsiniz.

TikTok’ta Videolarda Kullanabileceğiniz Uygulamalar

TikTok’ta uzun videoların gelecek olması ile birlikte video oluşturma, editleme ve fotoğraflarla kolajlar yapma gibi birçok özelliğe sahip olacağınız uygulamalar vardır. Kullanabileceğiniz bazı uygulamalar lightmv ve inshot’tur. Bu uygulamalarda aynı zamanda filtre, müzik ya da metin ekleme, videoları kırpma ve video hızını ayarlama özellikleri de bulunmaktadır.