Fake Hesap Nasıl Olmalı?
Fake Hesap Nasıl Olmalı?

Twitter Gelişmiş Arama Nedir?

Twitter’da gelişmiş arama, genellikle aranmak istenen bir tweet varsa ilgili tweetin bulunmasında işe yarayan etkili bir yöntemdir. Bu arama yönteminde filtreleri kendinize göre ayarlayarak, aramak istediğiniz zaman ve tarih diliminde olan bir tweeti bulmanız oldukça kolay olmaktadır. Twitter gelişmiş arama yöntemi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu konu ile ilgili tüm detayları yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Twitter Gelişmiş Arama Nedir?

Twitter Gelişmiş Arama Yöntemi Nasıl Kullanılır?

Twitter’da gelişmiş arama yapmak istiyorsunuz ama bunun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla izlemeniz, bu yöntemi kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.

  • Öncelikle Twitter’ın internet sitesinde oturum açmalısınız. Ardından arama çubuğuna girerek, arama filtrelerinin yer aldığı başlık altında gelişmiş arama butonuna tıklamalısınız. Açılan ekranda filtreler yer alacaktır. Filtreleri istediğiniz gibi ayarlayarak, ara ögesine tıklamalısınız. Bu sayede aradığınız tweetleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Twitter gelişmiş arama yöntemiyle paylaşılan tweetlerinizin içeriklerini, bir hesaptan bahsettiğiniz içerikleri ve herkese açık olan tweetlerinizi görüntüleme imkânına sahip olabilirsiniz. Bu yöntemi kullanabilmeniz için Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Uygulamaya giriş yaptığınızda yukarıdaki adımları sırasıyla uygulamanız, bu yöntemi kolay bir şekilde uygulayarak aradığınız tweetleri kısa sürede bulmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir: Twitter’da Kurumsal Hesaplar Nasıl Açılır?

Twitter Gelişmiş Arama Yöntemi Ne İşe Yaramaktadır?

Gelişmiş arama yöntemi sizlere birçok avantaj sunar. Bu avantajlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Belli bir günde atılmış olan tweetlerinizi, bu yöntemle bulabilirsiniz.
  • Fotoğraf, video, anket gibi pek çok özelliğin filtrelenmesi konusunda size fayda sağlayacaktır.
  • Belli bir konumdan gönderdiğiniz tweetleri, bu yöntem sayesinde kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Belli tarihler arasında paylaşmış olduğunuz tüm tweetleri, bu yöntemle bulabilirsiniz.
  • Belli hesaplardan bahsettiğiniz tüm içerikleri, Twitter gelişmiş arama sayesinde filtreleyerek bulma imkânına sahip olabilirsiniz.
  • Belli bir etiketle paylaştığınız tüm tweetleri, bu yöntemle bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.