Twitter’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Twitter’da video paylaşmak isteyen herkesin bildiği gibi, bu sitede bir video yükleme sınırı bulunmaktadır. Video yükleme sınırı toplam 140 saniyedir. Yani Twitter’da 2 dakika 20 saniyeden fazla videolar bir tweet altında yüklenmemektedir. Oysaki birkaç yöntemle 10 dakika süreye varan videoları da paylaşabilirsiniz. İlk yöntem tabii ki videoları 2 dakika 20 saniye olacak şekilde parçalara ayırmaktır.

Böylece uzun videoyu birbiriyle bağlantılı olacak şekilde alt alta paylaşabilirsiniz. Eğer videoyu parçalara ayırarak vakit kaybetmek istemezseniz veya bu şekilde videonun bütünlüğü bozulduğu için paylaşmak istemezseniz o zaman Twitter Media Studio’yu kullanarak tek tweetle 10 dakikalık videolar paylaşabilirsiniz.

Twitter’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Uzun Videolar Media Studio İle Nasıl Yüklenir?

Twitter Media Studio, Twitter medyalarınızı yönetmeniz için oluşturulmuş ve kullanım kolaylığı sunan bir platformdur. Bu siteyi kullanarak tweetlerinizde 2 dakika 20 saniyeden daha uzun videoları paylaşabilirsiniz. Twitter’da uzun videoları paylaşmak için öncelikle Twitter Media Studio sitesine Twitter hesabınızla giriş yapın.

  • Giriş yaptıktan sonra Medya kütüphanesine tıklayın ve orada daha önce yüklediğiniz videoları görüntüleyeceksiniz.
  • Dilerseniz yeni bir video yüklemek için de ekranda bulunan butona tıklayarak yeni bir video seçebilirsiniz.
  • Yüklemek istediğiniz videoyu seçtikten sonra “medyayı yükle” butonuna tıklayarak aynı anda birden fazla video yükleyebilirsiniz.
  • Videolar yüklendikten sonra ekranda sağ alt köşede “Tweetle” butonu belirecektir.
  • Adımları tamamlamak için tıklayarak uzun videoyu paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medya Uzmanı

Uzun Videoların Yükleme Koşulları Nelerdir?

Twitter Media Studio özelliğini kullanarak yükleyeceğiniz videoların da bazı koşulları taşıması gerekmektedir. Örneğin videolar 1 GB’tan daha az olmalılardır. Videoların toplam uzunluğu 10 dakika olmalı ve daha üstü olmamalıdır. Ayrıca 10 dakika ve üstü videoları yüklemek için güvenilir hesap kabul edilmiş olmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir